Szanuj wodę! [ZDJĘCIA]

Woda pitna to zaledwie 1% zasobów wody na ziemi. Światowy Dzień Wody to dobra okazja, by przypomnieć sobie, że wodę trzeba szanować.

 

- reklama -

22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Tego dnia na całym świecie organizowane są wydarzenia, które mają na celu zwrócić uwagę na kurczące się zapasy wody pitnej. Święto w 1992 roku powołano rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ z uwagi na fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Każdego roku uroczystościom organizowane są pod innym hasłem. „Dlaczego ścieki” to  temat tegorocznych obchodów.

Jak ważne jest poszanowanie wody mieli okazję posłuchać uczniowie szkół  podstawowych podczas warsztatów zorganizowanych przez raciborską bibliotekę. Podczas zajęć prowadzonych przez pracowników Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Raciborzu dzieci miały okazję  dowiedzieć się jak wygląda proces oczyszczania ścieków oraz poznać sposoby oszczędzania wody oraz jej ponownego wykorzystania.

 

Uczniowie mieli również okazję zobaczyć proces oczyszczania ścieków podczas doświadczeń w specjalnie przygotowanym laboratorium. Zaprezentowano im jak uzyskać wodę pitną oraz oddzielić ją od oleju. Celem warsztatów było uświadomienie dzieciom znaczenia wody dla istnienia życia na Ziemi oraz potrzeby jej ochrony i poszanowania zasobów.

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”. 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

/mh/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here