Uczniowie z Borucina świętowali Międzynarodowy Dzień Teatru [ZDJĘCIA]

swiatowy dzien teatru zsp borucin

W szkole w Borucinie odbyły się spektakle, konkursy, a także prezentacje dotyczące teatru.

27 marca Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borucinie po raz pierwszy obchodził Międzynarodowy Dzień Teatru. Świętowanie zainaugurował spektakl „Inny świat” w reżyserii Ireny Hlubek. Przedstawienie to było już kilkukrotnie nagradzane. Młodzi aktorzy zdobyli pierwsze miejsce podczas ubiegłorocznego Powiatowego Festiwalu Twórczości Artystycznej w Kuźni Raciborskiej, wyróżnienie w Wojewódzkim Dziecięcym Festiwalu Teatralnym w Czerwionce-Leszczynach, a 24 marca otrzymali wyróżnienie I stopnia, najwyższą nagrodę, w I Spontanicznym Przeglądzie Teatralnym w Żorach.

Przedszkolaki zaprezentowały scenkę teatralną w maskach i tańce, które przygotowały Agata Kotala i Monika Grzesiczek, klasa II przedstawiła scenkę o smokach przygotowaną pod kierunkiem Jolanty Pytlik, a dzieci z „Teatrzyku Niewielkiego” zaprezentowały ogromną kukłę przedstawiającą olbrzyma, króla – lalkę żyworęką u scenkę z pacynkami. Irena Hlubek wraz z dziećmi uzupełniała elementy sceny narysowanej na planszy brystolu.

- reklama -

To nie był koniec atrakcji. Odbyła się także prezentacja rodzajów lalek teatralnych, krótkiego filmu przedstawiającego teatr cieni, ćwiczenia na dykcję, zagadki i pokaz lalek. Zorganizowano konkurs wiedzy o teatrze. W czasie przerwy uczniowie szukali masek teatralnych schowanych na korytarzu. Za wykonanie zadania, na przykład powtórzenie łamańca słownego, odpowiedzi na pytania z konkursu czy domalowywanie elementów sceny, dzieci otrzymywały karteczki z maskami, za które otrzymać mogły później ocenę za aktywność na języku polskim.

fot. UM Krzanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here