Emocje przy Srebrnej. Unia pokonała Polonię Łaziska [ZDJĘCIA]

unia raciborz polonia laziska gorne iv liga slaska

W sobotnim spotkaniu zespół prowadzony przez Tomasza Owczarka zwyciężył 3:2.

W ramach 21. kolejki spotkań IV ligi Unia Racibórz zmierzyła się u siebie z Polonią Łaziska Górne. Mecz zapowiadał się emocjonująco – przyjezdni mieli tyle samo punktów, co raciborzanie, a w rundzie jesiennej spotkanie tych zespołów zakończyło się remisem 0:0. Wynik otworzył w 31. minucie Sebastian Kapinos i raciborzanie schodzili do szatni, prowadząc 1:0. Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy wyrównał Dawid Frąckowiak. Minęło kilkanaście minut, a gola na 2:1 zdobył Mateusz Kocot, wykorzystując podanie Bartosza Remienia. Polonii znów udało się doprowadzić do remisu, jednak piłkarze Tomasza Owczarka nie dali sobie wyrwać zwycięstwa. W doliczonym czasie gry naprzeciwko biegnącemu z piłką Sebastianowi Kapinosowi wyszedł bramkarz gości. Nie udało mu się jednak przeszkodzić kapitanowi Unii, który podał piłkę do Bartosza Remienia, a ten skierował ją do pustej bramki, wywołując radość w swojej drużynie i na trybunach.

Unia Racibórz awansowała w tabeli na ósme miejsce. Kolejny mecz również rozegra u siebie – 8 kwietnia zmierzy się z drużyną Orzeł Mokre.

KS Unia Racibórz – KS Polonia Łaziska Górne 3:2 (1:0)