Koniec z Festiwalem Średniowiecznym w Raciborzu?

raciborz festiwal sredniowieczny

W wakacje miała odbyć się kolejna edycja imprezy. Tak się jednak nie stanie. Dotacja z miasta dla Drengów jest zbyt mała. 

Jak informuje Stowarzyszenie Drengowie znad Górnej Odry wysokość dotacji udzielonej im przez miasto  na organizację Raciborskiego Festiwalu Średniowiecznego jest niewystarczająca i „cofa rozwój imprezy o kilka lat”. Kwota przyznana Drengom  w tym roku w ramach konkursu na realizację zadań w dziedzinie kultury wyniosła 19 tys zł. – to o 11 tys. zł mniej, niż w roku ubiegłym.  Z tego względu 9. edycja imprezy zostaje odwołana.

- reklama -

Poniżej publikujemy komunikat Stowarzyszenia:

Szanowni Mieszkańcy Raciborza
Drodzy odtwórcy i entuzjaści odwiedzający tłumnie Raciborski Festiwal Średniowieczny

Stowarzyszenie Drengowie znad Górnej Odry ze smutkiem informuje, że kolejna 9 edycja naszego Festiwalu nie odbędzie się w tym roku. Niestety wysokość dotacji, jaką przyznało nam miasto w konkursie na realizację zadań publicznych w dziedzinie kultury uniemożliwiłaby nam realizację festiwalu na odpowiednim poziomie artystycznym i merytorycznym, cofając rozwój imprezy o kilka lat.

Jednym z głównych celów festiwalu była promocja naszego miasta, tworząc ciekawy produkt turystyczny, cykliczną imprezę, która na stałe wpisałaby się w kulturalny kalendarz regionu. Imprezę, która swoim charakterem przyciągałaby zarówno mieszkańców miasta, turystów i chcących zaprezentować się odtwórców średniowiecza.

Jako wolontariusze tworzący tę imprezę, chcielibyśmy serdecznie podziękować za lata współpracy wszystkim przychylnym nam ludziom, instytucjom oraz licznym sponsorom, którzy co roku wspierali Raciborski Festiwal Średniowieczny.

Z poważaniem
Stowarzyszenie Drengowie znad Górnej Odry

 

 

/mh/

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here