O naturze w raciborskiej bibliotece

„Rzeka warta poznania i ochrony” była tematem spotkania zorganizowanego w  ramach działalności Centrum Edukacji Ekologicznej w filii  Naukowej raciborskiej biblioteki.

Uczniowie klas VI ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Raciborzu 5 kwietnia mieli okazję poznać program Natura 2000, który ma na celu zachowanie siedlisk oraz roślin i zwierząt uznanych za cenne z przyrodniczego punktu widzenia. O programie opowiedziała Justyna Walenta – Mazurkiewicz z Ruchu Inicjatyw Społeczno-Ekologicznych „Przytulia”. Siecią Natura objęta jest 1/5 powierzchni Polski. W okolicach Raciborza do sieci przynależą lasy w okolicy Tworkowa oraz Rezerwat Przyrody Łężczok .

- reklama -

Prowadząca warsztaty z uczniami podczas zajęć rozmawiała także na temat wpływu zanieczyszczenia wody na przyrodę rzeki. Praktycznym zadaniem uczestników było zaznaczenie na kartach pracy rzeki Odry, jej źródła i ujścia. Część spotkania poświęcono również płazom. Prelegentka zademonstrowała na modelach etapy rozwoju żaby, rozmawiając jednocześnie z uczniami na temat środowiska (wodnego lub lądowego), w którym dana forma się rozwija.

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”. 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

fot. MiPB w Raciborzu

oprc./mh/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here