RAFAKO pobiegło w szczytnym celu [ZDJĘCIA]

Przedstawiciele spółki stanęli na najwyższym stopniu podium Biegu po Nowe Życie promującego ideę transplantacji narządów.

- reklama -

1 kwietnia w Wiśle sztafeta Raciborskiej Spółki w składzie Łukasz Kocurek (RAFAKO S.A.), Dariusz Kuźniak (uczestnik I. edycji TOP CHEF)  i Tomasz Szałwiński (Polskie Stowarzyszenie Sportu po Transplantacji) zdobyła pierwsze miejsce w rywalizacji. Promując zdrowy styl życia oraz wspierając ideę transplantacji i świadomego dawstwa narządów rywalizowali z 54 innymi zespołami.  Tradycyjnie, w skład każdej 3-osobowej drużyny wchodziły: gwiazda, osoba związana z Polskim Stowarzyszeniem Sportu po Transplantacji (po transplantacji narządów lub członków ich rodzin) oraz przedstawiciel sponsora lub partnera wydarzenia.

– Bardzo się cieszę, że mogłem wziąć udział w tak wspaniałym wydarzeniu. Tym bardziej, że udało nam się całą drużyną zająć najwyższe miejsce na podium. Uważam, że niesamowicie ważne jest organizowanie takich imprez jak Bieg po Nowe Życie, które wspierają polską transplantologię. Jest to temat, który powinien być jak najszerzej nagłaśniany i promowany. Co więcej, jestem pełen podziwu dla osób po przeszczepie, które dziś z nami biorą udział w wydarzeniu. Ich radość życia jest godna podziwu. Natomiast Sam bieg, którego trasa przebiegała przez centrum miasta oceniam pozytywnie. Mnóstwo ludzi, których doping dodawał sił i motywował. Cóż więcej mogę powiedzieć; świetna pogoda i atmosfera, a przede wszystkim szczytny cel – mówił reprezentant RAFAKO Łukasz Kocurek

Bieg po Nowe Życie od lat wspiera od sześciu lat wspiera działania prozdrowotne w zakresie transplantacji narządów oraz aktywizacji społeczeństwa do świadomego oddawania narządów do przeszczepu i przeszczepu rodzinnego. Ambasadorem wydarzenia jest Przemysław Saleta.

fot.: Magdalena Matusik

oprc. /mh/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here