Smog: Raciborscy aktywiści przypilnują, czy radni sejmiku głosują jak należy

Smog

7 kwietnia sejmik wojewódzki ma zająć się uchwałą antysmogową. – Będziemy na miejscu i przypilnujemy głosowania – zapowiadają działacze Raciborskiego Alarmu Smogowego.

- reklama -

W piątek 7 kwietnia 2017 o godzinie 11.00 odbędzie się Sesja Sejmiku Województwa Śląskiego. Głównym punktem obrad będzie podjęcie tzw. uchwały antysmogowej w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląskiego ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.

Przyjęty przez Zarząd Województwa Śląskiego projekt uchwały stanowi kompromis po przeprowadzonych konsultacjach społecznych, w trakcie których wpłynęło blisko 6,5 tys. uwag, i po konsultacjach z gminami i powiatami z regionu, z których aż 90 proc. opowiedziało się za jej wprowadzeniem (83 jednostki oczekiwały wprowadzenia zmian w uchwale).

Ograniczenia lub zakazy wynikające z założeń do projektu uchwały antysmogowej obejmują całe województwo i cały rok kalendarzowy. Uchwała nie zakazuje spalania węgla czy drewna. Wprowadza zakazy lub ograniczenia, które mają spowodować „cywilizowane spalanie”, co oznacza stosowanie odpowiednich jakościowo paliw stałych w odpowiednich urządzeniach grzewczych.

– Jutro głosowanie w sejmiku śląskim nad uchwałą antysmogową dla województwa. Działacze Raciborskiego Alarmu Smogowego i innych alarmów ze Śląska będą na miejscu pilnować, by radni zagłosowali jak należy – zapowiadają na facebookowym profilu RSS NaM aktywiści RAS.

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here