Uczniowie z Kuźni Raciborskiej laureatami konkursu „Planeta Energii”

planeta energii energa kuznia raciborska

Uczniowie klasy III A ze Szkoły Podstawowej w Kuźni Raciborskiej znaleźli się wśród dziesięciu najlepszych drużyn w Polsce.

Planeta Energii to realizowany od 2010 roku program edukacyjny Grupy Energa, którego celem jest propagowanie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej wśród najmłodszych. Program prowadzony jest w formie konkursu dla nauczycieli i uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Wśród tegorocznych laureatów akcji znaleźli się uczniowie klasy III A ze Szkoły Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej z opiekunem Anitą Blochel.

Warunkiem udziału w konkursie było przeprowadzenie co najmniej trzech autorskich zajęć lekcyjnych na temat prądu. Do udostępnionych przez Energę propozycji scenariuszy lekcji uczestnicy z Kuźni Raciborskiej podeszli twórczo i nowocześnie, realizując pomysły wysoko ocenione przez jury pod przewodnictwem dra Tomasza Rożka, wyróżniające się pośród ponad 400 zgłoszeń. Dzieci z Kuźni Raciborskiej wymyśliły m.in. powołanie strażników energii, budowę ekopojazdów z odpadów, stworzenie „Kącika małego elektryka” oraz „Klasowego centrum badawczego”, organizację szkolnego konkursu „Świeć przykładem – noś odblaski” czy Odblaskowego Pokazu Mody.

- reklama -

Dzięki temu Racibórz, w którym w 1904 roku uruchomiono elektrownię miejską, znalazł się na tegorocznej trasie mobilnego centrum nauki „Planeta Energii”, które odkryje przed dziećmi kolejne naukowe ciekawostki. Dodatkowo zwycięska klasa otrzyma laptopa z oprogramowaniem edukacyjnym i zestaw klocków konstrukcyjnych.

Anita Blochel, nauczycielka zwycięskiej klasy, ocenia udział w konkursie jako niezwykłą przygodę. Dzięki „Planecie Energii” dzieci rozwijały swoje zainteresowania, odkrywały nowe pasje oraz bawiły się podczas ciekawych zajęć, warsztatów czy licznych wypraw badawczych. – Zorganizowaliśmy m.in. wystawę ekopojazdów, szkolny konkurs „Świeć przykładem – noś odblaski” oraz Odblaskowy Pokaz Mody. Nieocenieni okazali się także rodzice, którzy zaangażowali się w projekt i towarzyszyli nam w przygotowaniach do licznych przedsięwzięć, a także osobiście w nich uczestniczyli – mówi Anita Blochel.

fot. SP w Kuźni Raciborskiej
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here