XXIV Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii” w II LO [ZDJĘCIA]

Konkurs ortograficzny II LO

W zmaganiach ortograficznych uczestniczyło 21 uczniów ze szkół gimnazjalnych z Raciborza, Krzyżanowic, Kornowaca, Kuźni Raciborskiej, Pietrowic Wielkich, Rud, a także szkół ponadgimnazjalnych z Raciborza.

4 kwietnia w II Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Raciborzu odbył się XXIV Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii”. Do konkursu przystąpiło 21 osób ze szkół gimnazjalnych z Raciborza, Krzyżanowic, Kornowaca, Kuźni Raciborskiej, Pietrowic Wielkich, Rud, a także szkół ponadgimnazjalnych z Raciborza.

- reklama -

Uczestnicy – finaliści szkolni – podzieleni zostali na dwie grupy wiekowe: gimnazjalną i ponadgimnazjalną. – Dyktando konkursowe wymagało od uczestników nie lada znajomości zasad ortografii, a prawidłowe napisanie takich słów jak: hocki-klocki, bohomazy, rachityczny, młócić pozwoliły wyłonić powiatowych mistrzów – podkreślają nauczyciele.

Laureaci etapu ponadgimnazjalnego:

I miejsce – Paulina Miketa, CKZiU nr 1, opiekun p. Violetta Man,
II miejsce – Wioletta Nowak, II LO Racibórz, opiekun p. Maciej Malinowski,
III miejsce – Adam Dobrzański, II LO Racibórz, opiekun p. Monika Janowska.
Laureaci etapu gimnazjalnego:
I miejsce – Adam Kuschnik, ZSO w Krzyżanowicach, opiekun p. Renata Gołąbek,
II miejsce – Marek Czyszczoń, ZSO w Kuźni Raciborskiej, opiekun p. Alina Mościcka
III miejsce – Piotr Baron, ZSO w Kuźni Raciborskiej, opiekun p. Alina Mościcka

Tegoroczny Konkurs przygotowany został przez Joannę Malinowską i Monikę Janowską. W sprawdzaniu prac konkursowych pomagały również Izabela Rumpel z G3 w Raciborzu, Halina Maślanka z Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich, Małgorzata Kurowska z G1 w Raciborzu, Magda Krętosz z Gimnazjum w Rudach oraz Renata Gołąbek z ZSO w Krzyżanowicach. Autorem tekstu tegorocznego dyktanda jest Maciej Malinowski z II LO.

Fot. II LO

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here