Ewa Bugdoł rozpoczęła sezon triathlonowy w Texasie

Ewa Bugdoł

Mistrzyni Europy sponsorowana przez Rafako wystartowała 2 kwietnia w The Memorial Hermann IRONMAN 70,3 w Galveston w Texasie.

Ewa Bugdoł nowy sezon rozpoczęła od startu w The Memorial Hermann IRONMAN 70,3 w Galveston, gdzie zdobyła 11. miejsce z czasem 4:32:59. Ttriathloniści zmierzyli się z trasą składającą się z 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze oraz 21,1 km biegu.

- reklama -

Zawodniczka udział w zawodach w Galveston potraktowała jako przygotowanie do kolejnych zmagań. – Start w Teksasie to jeden z elementów moich przygotowań do rozpoczęcia nowego sezonu. Każde zawody w Stanach Zjednoczonych są silnie obsadzone, bowiem zawodniczki prezentują bardzo wysoki poziom. Zmagania z takimi triathlonistkami to doskonały trening fizyczny a także psychiczny – mówiła Mistrzyni Europy. – Warunki były znacznie gorsze niż rok wcześniej. W Texasie panuje zupełnie inny klimat niż w Kolorado. Jest przede wszystkim wilgotno i duszno co nie ułatwia przemierzania trasy. Co więcej, ogromnie wiało i pojawiało się ryzyko, że zawody w ogóle się nie odbędą – przyznała sponsorowana przez RAFAKO S.A. zawodniczka. – Mimo wysokich fal, pływając bez pianki udało mi się wyjść z wody na 4. miejscu. Trasa kolarska przebiegała wzdłuż wybrzeża. W pierwszą stronę pokonałam dystans bez problemów, natomiast w odcinku powrotnym było o wiele ciężej z powodu wiatru. Niestety cały rower wyszedł siłowo, co w biegu dało się we znaki, ponieważ nie mogłam utrzymać swojego tempa. Uważam, że mój sprawdzian w zawodach w Texasie był udany – dodała E. Bugdoł.

Triathlonistka od września planuje zdobywać punkty konieczne do zakwalifikowania się na organizowane na Hawajach Mistrzostwa Świata, które odbędą się w 2018 roku. Aby wystąpić w tych prestiżowych zmaganiach, i znaleźć się w gronie najlepszych 28 kobiet, Ewa Bugdoł musi zaliczyć kilka dobrych startów. Pierwszym ku temu krokiem, będzie udział, 23 września w Ironman Emilia Romagna we Włoszech. Wcześniej wystartuje na Enea Challenge Poznań, gdzie rok temu zdobyła Mistrzostwo Europy.

Fot. archiwum E. Bugdoł

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here