Aktorka Magda Zawadzka spotkała się z fanami w Raciborzu [ZDJĘCIA]

Odtwórczyni ponad 150 ról filmowych w raciborskiej bibliotece opowiadała m.in. o grórskich wędrówkach z Gustawem Holubkiem. 

Magdalena Zawadzka do Raciborza przyjechała dzień po premierze swojej  książki „Moje szczęśliwe wyspy”. 6 kwietnia uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać kilku historii z jej najnowszego dzieła.  Wyspy szczęścia to nie tylko wyspy geograficzne, to również bezpieczne przystanie, wspomnienia, chwile dobre i złe. To ludzie, czasy, przedmioty, miejsca, które stały się bezpiecznym schronieniem w pamięci. To anegdoty związane z ludźmi, sprawami i historiami do których dzisiaj, tak jak aktorka lubimy powracać jak do bezpiecznej przystani.

- reklama -

Tak więc było o miejscu urodzenia po ucieczce rodziny z płonącej Warszawy, o fascynacji radiem, o wędrówkach z mężem Gustawem Holoubkiem po górach i wyjazdach na igrzyska olimpijskie, o ulubionym torciku wedlowskim, o podróżach do Włoch i Tajlandii i o tym, że nie wyobraża sobie, by miała mieszkać na stałe poza Polską.

Najnowsze dzieło aktorki zadedykowane jest  wnuczce aktorki – Helence, która jak sama mówi „otworzyła przed nią nową przyszłość”. Wszystkie książki artystki są dostepne w raciborskiej bibliotece.

 

fot. MiPBP w Raciborzu

oprc. /mh/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here