X Koncert Wielkanocny w hołdzie Janowi Pawłowi II

RCK Racibórz: X Koncert Wielkanocny

W programie koncertu przewidziano popularne utwory muzyki klasycznej, m.in. z baletu „Jezioro łabędzie” P. Czajkowskiego, „Taniec węgierski g-moll” J. Brahmsa czy „Ave Maria” M. Lorenca.

X Koncert Wielkanocny w hołdzie św. papieżowi Janowi Pawłowi II odbędzie się 27 kwietnia w sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury (ul. Chopina 21). Przed publicznością wystąpią: Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Gliwicach, Chór Mieszany Brzezie, Zespół Wokalny Nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Raciborzu, Marta Gamrot-Wrzoł (sopran), Magdalena Spytek-Stankiewicz (mezzosopran), Andrzej Rosół (dyrygent).

- reklama -

W programie wydarzenia przewidziano popularne i znane utwory: Wincentego z Kielczy, W. A. Mozarta, F. Mendelssohna-Bartholdyego, P. Czajkowskiego, J. Brahmsa, G. Verdiego czy M. Lorenca. Po koncercie planowane jest wspólne odśpiewanie hymnu „Gaude Mater Polonia”.

Koncert rozpocznie się o godz. 19:00. Na wydarzenie zapraszają Prezydent Miasta Raciborza i Starosta Powiatu Raciborskiego. Wstęp jest bezpłatny.

RCK Racibórz: X Koncert Wielkanocny. Program

/k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here