Raciborski „Bibliotekarz doskonały”?

Biblioteka Racibórz: Szkolenie dla bibliotekarzy
Projekt "Bibliotekarz doskonały"

Pracownicy bibliotek miasta Racibórz i powiatu raciborskiego biorą udział w cyklu szkoleń i warsztatów, które pomogą im w pracy z czytelnikiem i wskażą nowe możliwości promocji czytelnictwa.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu otrzymała dotację Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki” na realizację w 2017 roku projektu pn. „Bibliotekarz doskonały”, obejmującego cykl szkoleń i warsztatów dla pracowników bibliotek w mieście i powiecie.

- reklama -

Pierwsze ze szkoleń – „Biblioterapia w nowoczesnym procesie edukacji i terapii” – odbyło się już w marcu a przeprowadziła je dr Wanda Matras-Mastalerz (adiunkt w IINiB Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu). Z kolei „Biblioteka dobrym miejscem dla młodzieży” to temat kwietniowego szkolenia, przeprowadzonego przez Agatę Warywodę – bibliotekarkę, ambasadorkę sieci dla bibliotekarzy LABiB, trenerkę kompetencji cyfrowych zatrudnioną w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Trzecie spotkanie w ramach projektu odbędzie się już 21 kwietnia i zapraszani na nie są nie tylko bibliotekarze, ale również – wszystkie osoby zainteresowane współczesną literaturą polską.

Wykład na temat najnowszej, wartej czytania literatury polskiej, jej głównych nurtów, przedstawicieli i wybranych dzieł poprowadzi literaturoznawczyni i krytyczka literacka – dr Anna Marchewka. Początek spotkania dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaplanowano na godz. 18:00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12.

Biblioteka Racibórz: Literatura współczesna - wykład dr Anny Marchewki

/k/
Fot. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here