
29 marca odbył się etap szkolny XII Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego „The Globe”, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 18. Wszystkie szkoły zgłoszone do konkursu przeprowadziły eliminacje korzystając z testu opracowanego przez dr Ewę Gieroń-Czepczor, wykładowcę Instytutu Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.
Najlepsza w naszej szkole okazała się Alicja Lyko z kl. VIc, która tym samym będzie nas reprezentowała w finale konkursu w maju. II miejsce zdobyła Amelia Fac z kl. VIa, a trzeci był Leon Wyrwa z kl. VIc. Gratulujemy!
Szkoła: SP18




![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)




![Medale zawodników Łamatora na SOLT European Championship w Warszawie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/lamator-raciborz.jpg)


![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)

![Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce [ZDJĘCIA] Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/sad-rejonowy-raciborz-marzena-korzonek.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)
