
W Poniedziałek Wielkanocny w Pietrowicach Wielkich odbędzie się nie tylko tradycyjna procesja, ale również festyn.
Wójt Gminy Pietrowice Wielkie wraz z Księdzem Proboszczem Parafii Pietrowice Wielkie zapraszają na Wielkanocną Procesję Konną połączoną z festynem rodzinnym. Wydarzenie odbędzie się w Pietrowicach Wielkich w Poniedziałek Wielkanocny, 17 kwietnia.
Program procesji i festynu
11:00–12:50 Zbiórka wszystkich uczestników procesji na terenie Centrum Społeczno-Kulturalnego w Pietrowicach Wielkich. Cały teren jest ogrodzony i dozorowany. Przygotowane będą zadaszone miejsca z możliwością nakarmienia i napojenia koni. Na miejscu będzie przygotowany poczęstunek dla uczestników przed wyjściem.
13:00 Wyjście procesji spod kościoła w Pietrowicach Wielkich, uformowanie procesji i przejście procesją konną do Kościółka Św. Krzyża w Pietrowicach Wielkich.
14:00–14:20 Nabożeństwo błagalne w Pątniczym Kościele p.w. Świętego Krzyża.
14:30–15:00 Zakończenie modlitw i powrót do Pietrowic Wielkich z tradycyjnym konnym objazdem pól.
15:00–15:30 Uroczysta parada koni ul. Świerczewskiego w Pietrowicach Wielkich.
15:30–15:45 Zakończenie procesji wraz błogosławieństwem.
15:45–0:00 Konny Festyn Wielkanocny na boisku z licznymi atrakcjami:
– pokazy Dżygitówki w wykonaniu APOLINARSKI GROUP
– pokaz Husarii w wykonaniu APOLINARSKI GROUP
– zawody w powożeniu
– pokaz gry w polo w wykonaniu Silesia Polo Club
Całość uroczystości popołudniowych odbywających się na boisku sportowym będzie miało atmosferę pikniku rodzinnego. Nie zabraknie na nim: namiotu plenerowego, obsługi gastronomicznej, atrakcji dla dzieci oraz zabawy tanecznej, która rozpocznie się o godz. 18:00.
Wszelkich informacji udziela Adam Wajda pod nr telefonu 694 438 884.
oprac. /kp/







![Grupa Strzecha Seniorzy świętowała 20-lecie działalności [ZDJĘCIA] Grupa Strzecha Seniorzy świętowała 20-lecie działalności](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/zpit-strzecha-seniorzy.jpg)




![Dzieci tworzyły własne piosenki podczas półkolonii w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Dzieci tworzyły własne piosenki podczas półkolonii w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/polkolonie-rck-piosenkobranie.jpg)
![Pan Poeta odwiedził raciborską bibliotekę. Było mnóstwo zabawy i śmiechu [ZDJĘCIA] Pan Poeta odwiedził raciborską bibliotekę. Było mnóstwo zabawy i śmiechu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/pan-poeta-33.jpg)
![Młodzi czytelnicy ruszyli tropem „Kociej Szajki” i „Zwiadowców” [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka-31.jpg)




![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)

![Raciborscy Wolontariusze przekazali świąteczne dary potrzebującym [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/pomagajmy-raciborscy-wolontariusze.jpg)
![Wielkanocna procesja konna w Raciborzu-Sudole [ZDJĘCIA] [WIDEO]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/wielkanocna-procesja-konna-raciborz-sudol-2026.jpg)



