Policja dba o bezpieczeństwo dzieci w internecie [ZDJĘCIA]

komenda powiatowa policji raciborz

Raciborscy dzielnicowi spotkali się z uczniami szkół podstawowych i gimnazjalnych, z którymi rozmawiali o bezpiecznym korzystaniu z sieci.

Raciborscy policjanci kontynuują cykl spotkań, podczas których rozmawiają z dziećmi o bezpiecznym korzystaniu z internetu. W ubiegłym tygodniu odwiedzili uczniów Szkół Podstawowych w Ocicach i Markowicach oraz Gimnazjum ZSOMS. Prelekcje przeprowadzili raciborscy dzielnicowi: aspiranci Lidia Juszczyk, Janusz Fedorowicz i Sebastian Staniek wraz z komisarzem Mirosławem Szymańskim.

Uczniowie klas I-VI mieli okazję dowiedzieć się, jak umiejętnie i bezpiecznie korzystać z internetu, a także z telefonów komórkowych. Policjanci podkreślali, jak ważny jest rozsądek i ostrożność podczas korzystania z portali społecznościowych, a także przypomnieli, że korzystanie z tego typu stron do trzynastego roku życia dozwolone jest wyłącznie pod nadzorem opiekunów. Dzieci wiedzą już też, że nie należy bezmyślnie zamieszczać w internecie swoich zdjęć i danych osobowych, a także umawiać się z obcymi. Mundurowi poruszyli również temat stosunków z innymi internautami, do których należy odnosić się z szacunkiem. – Starano się wyczulić młodych ludzi na właściwe, przede wszystkim kulturalne zachowanie oraz szacunek do rówieśników – relacjonują policjanci.

- reklama -

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Dowód na to, że Policjanci nie muszą mieć niskich emerytur i mogą pracować dłużej jak inni obywatele lub Policjanci w innych krajach UE. Starsi Policjanci zamiast marnować się na emeryturach mogą uczestniczyć np. w takich spotkaniach, pracować w biurze czy analizować fotki z fotoradarów.

  2. Bardzo mi się podobają takie akcje! Dzieciaki powinny być świadome tego jakie zagrożenia na nie czekają, rodzic nie zawsze jest w stanie skontrolować wszystko, ja moim chłopakom zafundowałam w stacjonarkach takie coś http://www.spyshop.pl/sprzetowy-keygrabber-usb-16mb-kontrola-rodzicielska-monitoring-komputera-129.html jest wmontowane z tyłu komputera na dodatkowym wejściu usb oni nawet nie wiedzą, że to sobie tam siedzi, bo żadnemu nigdy nie przyjdzie do głowy, żeby odkurzyć za stacją. No ale dzieciak też powinien swój rozum mieć 🙂

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here