Zamek Piastowski zaprasza w Poniedziałek Wielkanocny

jajka kroszonki malowanki jan lorenc zamek piastowski raciborz

W Wielką Sobotę i Wielkanoc zamek będzie nieczynny, jednak w Poniedziałek Wielkanocny będzie można zobaczyć kaplicę czy wystawę pisanek.

– Tradycyjnie już, jak co roku, zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu, jak i ich świątecznych gości do wizyty na Zamku Piastowskim w Raciborzu w drugi dzień Świąt Wielkanocy – mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

15 i 16 kwietnia Zamek Piastowski będzie nieczynny. Jednak 17 kwietnia, w Poniedziałek Wielkanocny, będzie można zwiedzać obiekt w godz. 10:00-18:00. Początek zwiedzania o każdej pełnej godzinie. W Punkcie Informacji Turystycznej będą dostępne liczne pamiątki, lokalne wydawnictwa w promocyjnej cenie (m. in. „Na bursztynowym szlaku. 800 lat Raciborza”, „Najstarsze widoki miasta Raciborza”), mapki, akwarele, reprodukcje kaplicy zamkowej i zamku w Tworkowie, breloczki, magnesy (limitowana edycja z okazji 800 lat Raciborza), znaczki turystyczne oraz foldery Śląskiej Organizacji Turystycznej. Wstęp po wykupieniu biletu: 6,50 zł normalny, 4 zł ulgowy.

- reklama -

Lany Poniedziałek będzie okazją, by obejrzeć m. in. efekty zakończonej w czerwcu 2016 r. renowacji kaplicy zamkowej. Trwa również wystawa „Jajka, kroszonki i malowanki”, na której można podziwiać eksponaty pochodzące z kolekcji raciborzanina Jana Lorenca. Jan Lorenc od blisko 20 lat kolekcjonuje różnego rodzaju jajka, nie tylko naturalne, ale również ze szkła, porcelany, drewna i emalii komórkowej. Są też jajka malowane i skrobane. Kolekcję uzupełniają stojaki i pojemniki na prezenty.

Osoby, które wzięły udział w warsztatach z malowania pisanek na gęsich wydmuszkach, mogą odbierać swoje prace w Punkcie Informacji Turystycznej przy ul. Zamkowej 2 (codziennie w godz. 10:00-18:00).

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here