„Matematyka na 5 w G5”

To nazwa konkursu matematycznego, który odbył się 10 kwietnia 2017 r. w murach Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu. Startowało w nim 39 uczniów klas V-VI szkół podstawowych z 13 placówek, z terenu całego powiatu raciborskiego. 

Uroczystego otwarcia konkursu dokonał dyrektor placówki – pan Dariusz Malinowski. Pomysłodawcą i głównym organizatorem konkursu jest Jolanta Otlik – nauczyciel matematyki w G5. W organizację tegorocznej edycji zaangażowali się również inni nauczyciele szkoły: Maria Senftleben i Beata Mróz Kajstura, które w czasie przerw przeprowadziły z uczestnikami ciekawe warsztaty.

- reklama -


Laureatami tegorocznej edycji konkursu
„Matematyka na 5 w G5” zostali:

a) indywidualnie :

I miejsce – Wiktoria Szyra (SP Kuźnia Raciborska), Grzegorz Rybiński (SP 4 Racibórz), Borys Czerniak (SP 3 Racibórz)

II miejsce – Jan Brzoska(SP 15 w Raciborzu), Milena Gnot (SP 13 Racibórz), Laura Papiernik (SP 13 Racibórz) i Alicja Lyko (SP 18 Racibórz)

III miejsce – Kamil Gołombek (SP Krzanowice), Kacper Klasen (SP 1 Racibórz), Karolina Skwarecka (SP 3 Racibórz)

b) drużynowo :

I miejsce – i tym samym Puchar Dyrektora Gimnazjum Nr 5 w Raciborzu zdobyła SP 13 z Raciborza w składzie : Milena Gnot, Laura Papiernik, Miłosz Kędzior. Opiekun Justyna Wydra

II miejsce – SP 3 w Raciborzu, w składzie : Karolina Skwarecka, Borys Czerniak, Natan Neugebauer. Opiekun Joanna Cyfka

III miejsce – SP 15 Racibórz w składzie: Jan Brzoska, Jarosław Lechoszest, Antoni Rębisz. Opiekun Danuta Matyja.

Zarówno laureaci, jak i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez dyrekcję Gimnazjum Nr 5 oraz Księgarnię „Sowa”. Patronat honorowy nad odbywającym się konkursem objął Starosta Raciborski i Prezydent Miasta Racibórz.

Autor: G5

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here