Tokarka RAFAMET-u w Mauretanii

Tokarka model UGE 300 N RAFAMET Kuźnia Raciborska

Spółka z Kuźni Raciborskiej wyprodukuje kolejną tokarkę podtorową dla firmy z Mauretanii.

RAFAMET S.A. umacnia swoją pozycję w Afryce. Spółka z Kuźni Raciborskiej jeszcze w tym roku wyprodukuje i dostarczy do Mauretanii tokarkę podtorową UGE 400 N, która umożliwia obrabianie zestawów kołowych ciężkich lokomotyw spalinowych bez konieczności wymontowywania zestawów z pojazdów. Jak wyjaśnia Edyta Pałamarz, kierownik sprzedaży w firmie RAFAMET, maszyna ta spełnia specjalne wymaganie klienta – jej konstrukcja pozwala na obróbkę kół pojazdów, których maksymalny nacisk na oś wynosi aż 40 ton. – Jednocześnie konstrukcja ta jest niezwykle sztywna i gwarantuje utrzymanie geometrii maszyny pomimo tak dużego obciążenia – tłumaczy Edyta Pałamarz.

- reklama -

Obrabiarka będzie pracować w trudnych warunkach klimatycznych, w Nouadhibou – w stolicy ekonomicznej Mauretanii. Andrzej Rustanowicz, dyrektor eksportu Fabryki Obrabiarek RAFAMET, dodaje, że każda maszyna pracująca w tamtym regionie to spore wyzwanie dla konstruktorów. – Konstruktorzy już przy poprzedniej dostawie do Mauretanii skutecznie uporali się z przeciwnościami klimatycznymi, tj. całoroczną wysoką temperaturą, bliskością Atlantyku z jednej strony, ale też z bezpośrednim sąsiedztwem Sahary z drugiej strony – mówi Andrzej Rustanowicz.

Tokarkę zamówił zarządca infrastruktury kolejowej w Mauretanii, SNIM, który jest największym w kraju pracodawcą, a także jedną z największych firm wydobywczych w Afryce. Mauretańskie szlaki kolejowe słyną z najdłuższych pociągów towarowych na świecie. Składają się na nie: cztery lokomotywy, ok. 200 wagonów (z których każdy jest przystosowany do przewozu 85 ton rud żelaza) i kilku wagonów osobowych będących dużą atrakcją turystyczną. Masa całego pociągu wynosi ok. 22 tys. ton.

W zakładzie tym od prawie dwóch lat działa już wyprodukowana w Kuźni Raciborskiej tokarka typu KCM 150 N, która służy do wytaczania otworów w kołach kolejowych.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here