Trzecie miejsce Ikara Racibórz na międzynarodowym turnieju [ZDJĘCIA]

uks ikar raciborz

Drużyna prowadzona przez Tomasza Trzęsińskiego promowała 800 lat praw miejskich Raciborza.

Piłkarze Ikara Racibórz wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim im. Zoltana Vargi, który odbył się w dniach 6-9 kwietnia w Budapeszcie. Występem tym drużyna promowała 800 lat praw miejskich Raciborza. W rywalizacji wzięło udział w sumie 14 zespołów. Ikar trafił do grupy D, mierząc się z drużynami z Rumunii – z Csikcsicso i Alsórakos oraz z ekipą z Opawy.

- reklama -

Dla wielu zawodników były to pierwsze międzynarodowe rozgrywki. Mimo to turniej zakończyli sukcesem. Już w pierwszym meczu pokonali trudnego przeciwnika z Czech. Wygrali 2:0, a obie bramki zdobył Michał Jaroszek. W kolejnym spotkaniu wygrali z drużyną z Alsórakos 8:0 (strzelcy bramek: Michał Jaroszek 3, Mateusz Lasowski 3, Krzysztof Gomólka, Tomasz Szczechowski, Michał Gawliczek). Również zespół z Csikcsicso musiał uznać wyższość raciborzan, którzy zwyciężyli 4:0 (bramki: Michał Jaroszek 2, Tomasz Banaś, Tomasz Szczechowski).

W następnej rundzie Ikar zmierzył się z drużyną z Węgier BVSC – Zuglo. Spotkanie zakończyło się remisem 0:0, a o awansie do półfinału zadecydowały rzuty karne. Lepsi byli raciborzanie, którzy wygrali 2:1. Następnym przeciwnikiem był węgierski Grund 1986 FC. Ikar przegrał 0:1, jednak w meczu o trzecie miejsce wygrał 1:0 z drugą drużyną Ferencvarosi TC. Bramkę zdobył Michał Jaroszek, który z ośmioma golami zdobył tytuł króla strzelców turnieju.

– Przyjechaliśmy z pozytywnym nastawieniem, choć wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo – mówi Jakub Machnik, piłkarz Ikara. – Szczególnie trudny mecz był z Opawą. Tamci piłkarze mają znakomitą bazę szkoleniową i doskonałe predyspozycje, aby brać udział w takich zawodach – relacjonuje. Michał Gawliczek dodaje, że drużyna dała z siebie wszystko. – Jesteśmy zadowoleni z wyniku. Tym wyjazdem nabraliśmy jeszcze większej motywacji do trenowania i apetyt na lepsze wyniki – podkreśla.

– Dziękujemy Miastu, że nas wyróżniło i pozwoliło sprawdzić się na arenie międzynarodowej. Piłkarze mają od 12 lat wzwyż. Widać, że w grę wkładają serce, dla wielu to wielka pasja i marzenia o karierze piłkarskiej. A tego typu zawody są dla nich najlepszym sprawdzianem – podsumował trener i prezes Ikara, Tomasz Trzęsiński.

Zawodnicy z Raciborza grali w koszulkach z nadrukiem „Racibórz 800 lat”, promując tym samym jubileusz. Na zakończenie rozgrywek piłkarze Ikara rozdali swoim rywalon czekoladki w jubileuszowych opakowaniach, aby zaakcentować 800 lat nadania praw miejskich Raciborzowi.

Skład Ikara Racibórz: Michał Gawliczek, Tomasz Banaś, Michał Jaroszek, Paweł Kleszczyński, Mikołaj Płaczek, Adrian Nowakowski, Paweł Żelasko, Tomasz Szczechowski, Kamil Miensopust, Jakub Machnik, Szymon Lenczyk, Mateusz Lasowski i Krzysztof Gomółka.

fot. Archiwum Urzędu Miasta Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here