3 maja X Bieg bez Granic. Trwają zapisy

Bieg bez granic Racibórz

Na uczestników czeka trzeci element unikatowego medalu, który złożony w całość ukazuje najpiękniejsze zabytki Raciborza.

- reklama -

Miasto Racibórz realizuje projekt 4Biegi Racibórz, który łączy najpopularniejsze biegi w Raciborzu. Zawodnicy mogą skomponować unikatowy medal. Dwie jego części już zostały rozdane. Trzeci element układanki będzie można zdobyć podczas X Biegu bez Granic, który odbędzie się 3 maja.

Dzielony medal, zdaniem organizatorów, jest strzałem w „dziesiątkę”. – Rok temu na próbę połączyliśmy Bieg bez Granic z półmaratonem, tworząc jeden medal. Liczba startujących wzrosła dwukrotnie. W tym roku postawiliśmy na 4 części medalu. Zainteresowanie biegami wzrosło kilkukrotnie, a listy startowe zapełniły się na długie tygodnie przed planowanym startem – zapewnia Krzysztof Borkowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu. – Ludzi przyciąga medal, bo jest on atrakcją samą w sobie. Złożony w całość ukazuje najpiękniejsze zabytki Raciborza. Kolejnym argumentem dla biegaczy jest zapewne organizacja. Dokładamy wszelkich starań, aby zawodnicy czuli się komfortowo, a rywalizacji towarzyszyła wspaniała atmosfera, którą zapamiętają na długo i będą chcieli wracać na kolejne edycje – dodaje Krzysztof Borkowski.

Projekt 4Biegi Racibórz to nie tylko oryginalny medal, ale też walka o Grand Prix Raciborza. Grand Prix to osobna kategoria dla kobiet i mężczyzn, którzy zamierzają startować w całym projekcie. Biegacze zdobywają punty, analogicznie do miejsca, które zajęli. Kto zdobędzie ich najwięcej – wygrywa. Po każdym biegu najlepszy zawodnik otrzymuje żółtą koszulkę lidera. Obecnie jest nim Łukasz Skwarecki z Raciborza. Wśród kobiet najlepsza jest Anna Szyjka. Kolejna rywalizacja o cenne punty już 3 maja podczas Biegu bez Granic. Zawodnicy wystartują o godz. 14.00 z ul. Wojska Polskiego. Zapisy trwają: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/listy/?zawody=2892.

Z kolei III RAFAKO Półmaraton Racibórz odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia 2017 roku. Zawodnicy do pokonania będą mieli dokładnie 21 097,5 m ulicami Raciborza. Trasa posiada atest PZLA. Organizatorami przedsięwzięcia są: Miasto Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, a sponsorem głównym firma RAFAKO S.A. W ramach imprezy odbędą się Mistrzostwa Polski Energetyków i bieg charytatywny. Półmaraton wpisuje się w projekt 4Biegu Racibórz.

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here