„EkoPaka – zamykamy obieg surowców” w bibliotece [ZDJĘCIA]

W raciborskiej bibliotece odbyły się kolejne zajęcia w ramach programu edukacyjnego organizowanego przez Interseroh Organizację Odzysku Opakowań.

W Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży EUREKA odbywały są zajęcia w ramach programu edukacyjnego „EkoPaka – zamykamy obieg surowców” organizowanego przez Interseroh Organizację Odzysku Opakowań. To pierwszy tak duży program edukacji ekologicznej realizowany przez biblioteki z myślą o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym, a raciborska biblioteka jest jedną z pięćdziesięciu w Polsce, które biorą w nim udział.

Do tej pory do biblioteki docierały pakiety edukacyjno-zabawowe poświęcone innym surowcom: drewnu, tworzywom sztucznym i papierowi. Już ok. 450 uczniów dowiedziało się, czym jest zamknięty obieg surowców, że to, co zostaje z produktów – opakowania, zużyte elementy – to nie śmieci, ale materiał, z którego można stworzyć coś nowego.

- reklama -

Tematem przewodnim czwartej i zarazem ostatniej EkoPaki było aluminium oraz w niewielkim zakresie inne metale. Dzieci poprzez zabawę dowiedziały się, skąd bierze się aluminium, poznały jego właściwości i zastosowanie. Niemałą atrakcją były doświadczenia z metalami i magnesem, modelowanie za pomocą aluminiowego drutu i rywalizacja w rozwiązywaniu łamigłówek. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom, że aluminium podobnie jak pozostałe materiały, odpowiednio oddzielone od innych odpadów może być wykorzystane ponownie.

fot. MiPBP w Raciborzu

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here