Gmina Nędza zachęca do wymiany pieca

Program Stop Smog Nędza

W ramach programu SMOG STOP WFOŚiGW można otrzymać dotację na wymianę źródła ciepła w oddanym do użytkowania i ogrzewanym obiekcie.

- reklama -

Zasady programu SMOG STOP

– O dofinansowania w formie dotacji mogą ubiegać się osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnego budynku mieszkalnego.

– Warunkiem koniecznym uzyskania dotacji w ramach Programu SMOG STOP jest wymiana źródła ciepła w oddanym do użytkowania i ogrzewanym obiekcie, tj. fizyczna likwidacja dotychczasowego źródła ciepła opalanego paliwem stałym pracującego na potrzeby centralnego ogrzewania, zabudowa nowego źródła oraz dostarczenie wraz z wnioskiem:

■ zdjęcia obecnego źródła lub w przypadku jego likwidacji przed dniem 15.05.2017 r. imiennego dokumentu zezłomowania – karty przekazania odpadu (za wyjątkiem likwidacji – rozbiórki pieców kaflowych lub trzonów kuchennych wówczas wymagane są protokoły potwierdzające wykonanie prac),
■ zdjęcia budynku w zakresie w jakim planowana jest do przeprowadzenia jego termoizolacja.

– Wnioski o dofinansowanie przyjmowane będą od 15 do 26 maja 2017 roku. Można je będzie składać w siedzibie WFOŚiGW w Katowicach przy ul. Plebiscytowej 19 w godzinach od 7.30 do 15.30 lub przesłać pocztą (decyduje data wpływu do Funduszu). Wnioski złożone przed lub po terminie nie będą rozpatrywane (źródło UG Nędza).

Przed rozpoczęciem naboru zostanie uruchomiony w siedzibie Funduszu punkt konsultacyjny czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00.
Natomiast 27.04 i 9.05 w Urzędzie Gminy Nędza w godzinach pracy urzędu będzie można skorzystać ze wsparcia specjalistów przy wypełnianiu wniosku o dotację.

TELEFONY KONTAKTOWE DO FUNDUSZU:
32 60 32 251, 32 60 32 222,
32 60 32 264, 32 60 32 259,
32 60 32 244, 32 60 32 221.

oprac. /j/

- reklama -

7 KOMENTARZE

  1. Bo tyle jest 25%czyli dużo się Pan nie pomylił. ale miec 2,500zl dofinansowania to też coś … też był chciał 90% kto by nie chciał .. ale dobre te 25%

  2. Wiadomo że 2500 zł to lepiej niż nic, ale zakup kotła klasy 5 to wydatek co najmniej 12000 zł i wydaje mi się że 2500 zł jest niewystarczające, wiadomo że im więcej dofinansowania tym lepiej ale myślę że 50 % to taki złoty środek z którego większość będzie zadowolona, jeżeli chodzi o ten program sam się zastanawiałem ale po rozmowie ze znajomym instalatorem zrezygnowałem, wymiana kotła na klasę 5 wraz z wymianą pomp na nowoczesne które pobierają bardzo mało prądu to koszt 16000 – 18000 zł jak dla mnie na dzień dzisiejszy kwota zaporowa.

  3. Prawda jest taka, że aby wymiana kotła miała sens należy tez wykonać termoizolację budynku wraz z dachem. W wielu przypadkach wiąże się to z wymianą pokrycia dachu. Łączy koszt takiej inwestycji może wynieść nawet 80 tyś zł. Kogo na to stać ???!!!!

  4. Do tego co najmniej wymiana okien na 3 komorowe, ocieplenia, okna, kotły jak się wszystko zliczy to zaraz lepiej wybudować coś nowego z nowoczesnych materiałów a stary dom sprzedać, na dłuższą metę chyba najlepsze rozwiązanie.

  5. moja rodzina zdecydowała się także na zakup pieca na pelet. Oczywiście skorzystaliśmy z dofinansowań jakie oferowała nasza gmina. Piec, który wybraliśmy jest polskiego producenta Kostrzewa. Palimy w nim peletem, bo nie brudzi, nie śmierdzi i nie dymi się.
    Moim zdaniem warto zapłacić więcej, a nie dość że dbamy ekologię, mamy porządny sprzęt w kotlowni na długie lata… Kostrzewa zajął I i II miejsce w konkursie TOP TEN przeprowadzonym przez Polską izbę Ekologii.
    Poza tym dofiansowanie sięga do około 80 % wartości kotła – więc naprawdę dużo!

  6. dużo przeglądam Internet i czytam w tej tematyce. Specem jestem, ale wiem, że by podejść sprawę od ekologicznego punktu widzenia należy spełnić kilka warunków. Z pewnością pelet byłby dobrym wyborem. Resztą paliw szkoda sobie zawracać głowę. Przy korzystaniu z dofinansowania wiadomo, że należy palić w kotłach paliwem z instukcji obsługi. Dlatego pelet jest bezpieczny pod wieloma względami. Jak wiadomo węgiel to nic dobrego. Sprawdziłem, użytkowałem, wiem. Natomiast pieców generalnie do wyboru na rynku jest sporo. Ale wiadomo… jak z autami. Można mieć fiacika, można mercedesa. Sprawdziłem dwie opcje i wiem, że w tych sprawach warto zainwestować. Z ekologią mam sporo do czynienia, a właściwie działam na jej rzecz. Dla informacji powiem, że użytkuję Twin Bio Luxury od KOSTRZEWA i powiem szczerze, że to maszyna na najwyższym poziomie. Z resztą z tego co się opientuję zdobyli I i II miejsce w konkursie organizowanym przez Polską Izbę Ekologii.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here