II Kuźniański Półmaraton Leśny – co jeszcze w ten weekend?

kuznianski polmaraton lesny

II Kuźniański Półmaraton Leśny RAFAMET, jarmark kwiatów, żywności ekologicznej i rękodzieła na zamku czy koncert „Ballads for Ella” w RCK – zobacz, co jeszcze wydarzy się w najbliższy weekend.

23 kwietnia o godz. 10:00 odbędzie się druga edycja Kuźniańskiego Półmaratonu Leśnego RAFAMET. Zdaniem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki atestowana trasa półmaratonu jest jedną z najpiękniejszych tras biegowych Polsce. Biegacze będą mieli do pokonania asfaltowe drogi wiodące przez lasy Nadleśnictwa Rudy Raciborskie, odbudowane po jednym z największych pożarów lasów w XX wieku, a także długie podbiegi oraz korytarze powietrzne, które powodują, że trasa jest wyzwaniem, ale również sprzyja biciu rekordów życiowych.

- reklama -

Na uczestników będzie czekało sporo atrakcji. Na początku imprezy zespół studentów-masażystów z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej zadba o odpowiednie przygotowanie biegaczy przed startem. Lotna premia Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudy Raciborskie na 10 kilometrze, piękno przyrody, pakiet startowy oraz niezapomniana atmosfera zdecydowanie przyciągną miłośników biegów długodystansowych. Na starcie półmaratonu staną biegacze nie tylko z regionu, ale również z wieku innych polskich miast, Gdańska, Krakowa czy Oświęcimia.

Każdy z uczestników otrzyma pakiet startowy (koszulkę, koc termoaktywny, worek na ubranie, butelkę wody, banana i talon na posiłek regeneracyjny) i pamiątkowy medal. Za zdobycie pierwszego miejsca w kategoriach OPEN nagroda wynosi 500 zł, drugiego 300 zł, a trzeciego 200 zł. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych (18-29, 30-39, 40-49 oraz 50 i więcej lat) otrzymają nagrody rzeczowe. Zaplanowana jest także klasyfikacja „najlepszy leśnik, mieszkanka/mieszkaniec gminy Kuźnia Raciborska”.

Wszelkie informacje dotyczące regulaminu półmaratonu można znaleźć na stronach internetowych: www.maratonypolskie.pl, www.kuzniakultury.pl.

kuznianski polmaraton lesny rafamet

raciborz.com.pl Gazeta Informator

SPRAWDŹ ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ>>

DOWIEDZ SIĘ, CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W CZASIE WEEKENDU W OKOLICY>>

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here