Wkrótce powiat wzbogaci się o nową atrakcję turystyczną. 27-metrowa wieża widokowa w Meandrach Odry

odra

Obiekt w Chałupkach będzie kosztował gminę Krzyżanowice 690 tys. zł i ma być gotowy do końca sierpnia br.

- reklama -

17 kwietnia Gmina Krzyżanowice rozstrzygnęła przetarg na budowę wieży widokowej na Odrze w Chałupkach. Do postępowania zgłosiło się trzech oferentów: SEMATO GARDEN z Marklowic Górnych, FIRMA „TATRY” z Myślenic oraz konsorcjum ZAKŁAD USŁUGOWO HANDLOWY z Kietrza i Przedsiębiorstwo Handlowo usługowe MAX Plus z Głubczyc. W oparciu o podane w SIWZ kryteria: Cena – 60%,, termin płatności faktury – 10%, gwarancja na wykonane roboty budowlane – 30%, jako najkorzystniejsza została oceniona oferta SEMATO GARDEN. Firma ta zobowiązała się wykonać zlecenie za 690 tys. zł brutto.

Przedmiotem zamówienia była budowa wieży widokowej oraz małej wiaty spoczynkowej. Wieża usytuowana zostanie w północnej części działki. W ramach planowanych prac planuje się również utwardzić niewielką część terenu działki 633.

Przedmiot zamówienia znajduje się na terenie NATURA 2000. Poniżej podano planowane zagospodarowanie omawianego terenu: – wieża widokowa – 94,5 m2 (po obrysie fundamentu i schodów), – wiata spoczynkowa wym. 3 x 3,5 m tj.: 10,5 m2, – powierzchnia utwardzona – 100 m2. Wysokość całkowita wieży widokowej licząc od poziomu terenu wynosić będzie 27,03 m.

„Budowa wieży widokowej na Meandrach rzeki Odry w Chałupkach” to zadanie realizowane w ramach projektu „Odra i Olza bliżej turystów i mieszkańców pogranicza” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG V – A Republika Czeska – Polska 2014-2020.

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here