Krzanowice: Dzielnicowy spotkał się z seniorami z „Koła emerytów”

0
Krzanowice: Dzielnicowy Krzysztof Klimek spotkał się z seniorami

W trakcie prelekcji m.in. na temat bezpieczeństwa, seniorom rozdano kilkanaście tzw. „kopert życia”.

Podczas spotkania w siedzibie „Koła emerytów” w Krzanowicach, dzielnicowy asp. sztab. Krzysztof Klimek poruszył tematy związane z bezpieczeństwem osób starszych, odpowiednim zachowaniem na drodze, z metodami oszustw na tzw. wnuczka czy temat przemocy domowej. Emerytom szczegółowo omówiono „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz przybliżono korzyści wynikające z użytkowania aplikacji na telefon „Moja Komenda”. Wszystkim obecnym na spotkaniu wręczono też stosowne ulotki informacyjne.

- reklama -

Prowadzący prelekcję dzielnicowy rozdał seniorom także tzw. „koperty życia”, sfinansowane ze środków pozyskanych we współpracy z UM w Krzanowicach. W „kopercie życia” umieszczany jest wypisany formularz, zawierający informacje o chorobach, przyjmowanych lekarstwach czy uczuleniach oraz dane osób, z którymi należy skontaktować się w przypadku przewiezienia pacjenta do szpitala. Taka koperta powinna być przechowywana przez osoby starsze w lodówce – miejscu ogólnodostępnym i łatwym do zlokalizowania w każdym z domów.

– Celem akcji jest pomoc osobom starszym, które ze względu na swój stan zdrowia nie zawsze potrafią udzielić takich informacji służbom medycznym. Treści zawarte w kopertach ułatwią też postawienie właściwej diagnozy, co niejednokrotnie może pomóc w uratowaniu czyjegoś życia – wyjaśnia raciborska policja.

„Koło emerytów” w Krzanowicach zrzesza w sumie ok. 150 osób. Jak zapewniają mundurowi, tego typu spotkania mają odbywać się cyklicznie na terenie całej gminy.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here