Na przystani odbędzie się Piknik z Ułanami

Pułk 4. Ułanów Zaniemeńskich

Pokaz kawaleryjski, koncerty czy przejażdżki konne – to tylko kilka z wielu atrakcji przygotowanych na 3 maja.

Jednym z punktów tegorocznej Majówki w Raciborzu będzie Piknik z Ułanami, który odbędzie się 3 maja na przystani. Gwiazdami wydarzenia będą członkowie Fundacji Oddziału Kawalerii Ochotniczej im. Pułku 4-ego Ułanów Zaniemeńskich, którzy poprowadzą m.in. pokaz kawaleryjski. Stowarzyszenie to połączyło wszystkie dotychczasowe jednostki kontynuujące zwyczaje „Błękitnego Pułku”. Tradycja tzw. „Czwartaków” kontynuowana jest od 26 sierpnia 1981 roku.

- reklama -

Piknik rozpocznie się o godz. 13:30 na raciborskiej przystani przy Parku Zamkowym. Najpierw odbędzie się śląskie śpiewanie z kapelą Zespołu Pieśni i Tańca Strzecha. Na godz. 14:00 zaplanowano pokaz kawaleryjski elementów musztry oraz władania szablą i lancą. O godz. 14:45 wystąpi grupa teatralna „Na śląskim podwórku” z Gminnego Ośrodka Kultury w Kornowacu ze spektaklem „Czerwony Kapturek po śląsku”. O godz. 15:30 będzie można wysłuchać koncertu kwartetu smyczkowego Appassionato.

Ponadto na uczestników będzie czekała m.in. diorama poświęcona kawalerii polskiej, prezentacja sprzętu wojskowego Jednostki Strzeleckiej 3054 Racibórz, przejażdżki konne dla najmłodszych oraz gry i zabawy z harcerzami ZHP Hufca Ziemi Raciborskiej im. A. Wilka, a także wojskowa grochówka.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Racibórz oraz Raciborskie Centrum Kultury, partnerem Fundacja Oddział Kawalerii Ochotniczej im. Pułku 4-ego Ułanów Zaniemeńskich.

Program Pikniku z Ułanami
13:30 – śląskie śpiewanie z kapelą ZPiT „Strzecha”
14:00 – pokaz kawaleryjski elementów musztry oraz władania szablą i lancą
14:45 – „Czerwony Kapturek po śląsku” w wykonaniu grupy teatralnej „Na śląskim podwórku” z Gminnego Ośrodka Kultury w Kornowacu
15:00 – śląskie śpiewanie z kapelą ZPiT „Strzecha”
15:30 –  koncert kwartetu smyczkowego Appassionato

fot. Facebook Pułk 4. Ułanów Zaniemeńskich
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here