Punkt Informacji Turystycznej na zamku wśród najlepszych w Polsce

pit zamek piastowski raciborz

PIT na Zamku Piastowskim w Raciborzu zdobył trzecie miejsce w kategorii dwugwiazdkowej w Konkursie na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce 2016.

Konkurs na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce jest jednym z tych konkursów branżowych Polskiej Organizacji Turystycznej, który przyciąga największe zainteresowanie, a nagrody należą do najbardziej liczących się i cenionych wyróżnień. W XII edycji konkursu Punkt Informacji Turystycznej na Zamku Piastowskim w Raciborzu zdobył trzecie miejsce w kategorii dwugwiazdkowej. Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród miało miejsce w lutym 2017 roku w Poznaniu podczas targów Tour Salon.

– Bliższa wiedza o laureatach pozwala wyrobić sobie pogląd, w których miastach i miejscowościach obsługa i wyposażenie jest na najwyższym profesjonalnym poziomie, a także czego można się spodziewać widząc na drzwiach gwiazdki kategoryzacyjne. Ich posiadanie potwierdza, że placówka działa zgodnie z zasadami i standardami Polskiego Systemu Informacji Turystycznej i wcześniej przeszła pomyślnie przez szczegółową procedurę komisji certyfikacyjnej. Tylko te centra i punkty „it” mogą przystąpić do konkursu. Zgodnie z regulaminem liczba gwiazdek określała też kategorie, w jakich rywalizują centra i punkty zgłoszone do konkursu – pisze portal aktualnosciturystyczne.pl.

- reklama -

Punkt Informacji Turystycznej na raciborskim zamku odwiedza w sumie prawie 145 tysięcy turystów, w tym 5 tysięcy z zagranicy. Jego pracownicy pełnią także funkcję przewodników po zamku, włączają się też do organizacji imprez organizowanych na jego terenie. PIT współpracuje z wieloma stowarzyszeniami czy placówkami edukacyjnymi. – Jakość obsługi turystów dla Punktu Informacji Turystycznej na Zamku Piastowskim w Raciborzu od samego początku funkcjonowania (sierpień 2011 r.) jest bardzo ważna. Wszyscy turyści (zarówno indywidualni czy grupy) są traktowani ponadprzeciętnie – w sposób profesjonalny przez informatorów zatrudnionych w PIT. Miało to swoje odzwierciedlenie m. in. w badaniu mystery client w sierpniu i wrześniu 2011 r. Wówczas PIT zdobył 2. miejsce w rankingu ogólnym punktów IT w województwie śląskim – można przeczytać na portalu Polskiej Organizacji Turystycznej. Cały tekst dostępny jest na stronie https://www.aktualnosciturystyczne.pl/informacja-turystyczna/laureaci-konkursu-na-najlepsze-centrum-it.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here