Pokonać ciszę…

Język migowy Racibórz

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby niesłyszące do oglądania Wiadomości Raciborskich przygotowanych specjalnie dla Was!

Wiadomości Raciborskie dla osób niesłyszących emitowane są cyklicznie, w każdy wtorek, po głównym wydaniu (ok. godz. 18:45), w serwisie powtórkowym w środę ok. 9:15 rano, na antenie Raciborskiej Telewizji Kablowej.

- reklama -

To już 6. rok z rzędu osoby niesłyszące mogą wysłuchać serwisu z najważniejszych wydarzeń społeczno-kulturalnych Raciborza, które zostaną przemigane przez edukatora i tłumacza języka migowego – Panią Irenę Białuską. Dzięki tej wspaniałej inicjatywie osoby niesłyszące i słabo słyszące mogą w pełni uczestniczyć w życiu społeczno-kulturalnym Raciborza.
Serwis powstał dzięki Stowarzyszeniu na Rzecz Integracji „Podaj Rękę” oraz wsparciu Miasta Racibórz – dofinansowano z dotacji Miasta Racibórz – którzy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób niesłyszących postanowili ułatwić tej grupie społeczeństwa dostęp do informacji z życia naszego miasta.

Głównym celem zadania jest umożliwienie niesłyszącym mieszkańcom naszego miasta dotarcie do informacji na temat życia społecznego, kulturalnego i politycznego Raciborza. Głównym motywem zaś jest przeciwdziałanie spychaniu na margines życia społecznego osób niesłyszących poprzez brak dostępu do podstawowych wiadomości.

Wszystkie te działania w sposób znaczący pomogą w aktywnym uczestniczeniu osób niesłyszących w życiu społecznym w środowisku lokalnym oraz przełamują wiele barier i stereotypów w postrzeganiu tych osób. Zapraszamy do uczestnictwa.

Projekt dofinansowano z dotacji Miasta Racibórz.

Podaj rękę

Stowarzyszenie na Rzecz Integracji „Podaj Rękę”
Plac Okrzei 4
47-400 Racibórz
tel. 693 155 095

Artykuł sponsorowany

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here