Ważne żeby… Mieć świadomość…

Podaj Rękę Racibórz

Projekt „Mam świadomość” daje szansę na zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowia, profilaktyki, ale i prawa, w tym ulg i uprawnień.

Zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne oraz osoby w wieku senioralnym do skorzystania z „pomocy informacyjnej” na temat zdrowia i jego profilaktyki, diety, aktywności fizycznej oraz zdobycia wiedzy z zakresu ulg, uprawnień, bądź też praw nam przysługujących, jak również na ciążących na nas obowiązkach. Zapraszamy również towarzysko. Wszystko to dzięki realizacji zadania „Mam świadomość” w 2017 roku.

- reklama -

Mieć świadomość naszego ciała i umysłu to chyba najistotniejsza sprawa w naszym życiu. Szybkie tempo życia, nadmiar obowiązków, ciężka praca, brak odpowiedniej wiedzy, siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej oraz źle zbilansowana dieta – wszystko to sprawia, że często zapominamy zadbać o swoje zdrowie, od którego przecież zależy cała aktywność i wydajność organizmu. Nie zapominajcie o tym!

Świadomość prawna, czyli znajomość prawa i zasad funkcjonowania organów państwa przez obywateli stoi, nie tylko w Raciborzu, ale również w całej Polsce na bardzo niskim poziomie.
Należy pracować nad poprawą świadomości prawnej. Szczególnie ważne jest podnoszenie świadomości wśród osób najsłabszych oraz mających ograniczone możliwości podnoszenia swojej wiedzy na temat ulg, uprawnień, praw nam przysługujących, ale i obowiązków jakie powinny na nas spoczywać. Przyjdź do nas pomożemy Ci zrozumieć zasady, które panują w Naszym Świecie!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób niepełnosprawnych oraz osób w wieku senioralnym – mieszkańców Raciborza – przygotowaliśmy „komplet informacji”, który z pewnością okaże się pomocny, żebyśmy wszyscy mogli zdrowo i spokojnie żyć.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Informacje na nurtujące nas problemy można uzyskać:

– za pośrednictwem infolinii telefonicznej codziennie (od pon. do piątku) od 12:00 do 18:00 pod nr. tel. 693 155 095;
– poprzez bezpośredni kontakt z adresatami zadania na spotkaniach informacyjnych w każdy czwartek od 17:00 do 19:00 w siedzibie PZG Koło Racibórz – Plac Wolności 12/1 w Raciborzu;
– e-mail – pomoc o każdej porze, [email protected];
– na witrynie internetowej – informacje, aktualności, powtórka Radio Informatora – dla tych którzy nie mogli odsłuchać www.niepelnosprawni.raciborz.com.pl.

Projekt dofinansowano z dotacji Miasta Racibórz.

Podaj Rękę

Stowarzyszenie na Rzecz Integracji „Podaj Rękę”
Plac Okrzei 4
47-400 Racibórz
tel. 693 155 095

Artykuł sponsorowany

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here