Rafakowcy wystartowali na Silesiaman Triathlon [ZDJĘCIA]

200 zawodników, m.in. z Polski, Meksyku, Łotwy i Słowacji rywalizowało o zwycięstwo w Silesiaman Triathlon. Na starcie nie zabrakło przedstawicieli raciborskiego producenta kotłów. 

Zawody organizowane są od 2014 roku. Tegoroczny, drugi start w sezonie odbył się w Rybniku, w Ośrodku Rekreacji i Sportów wodnych „Pod Żaglami”. Zawody były rozgrywane na dystansach 1/4 (950m pływanie / 45 km jazda rowerem / 10,55 km biegu) i 1/8 Ironmana (475 m pływanie / 22 km na rowerze / 5 km biegu).

- reklama -

Zawodnicy mieli do pokonania kolejno odcinek pływacki, trasę rowerową i bieg. Ze względu na chłodne dni, woda w Zalewie Rybnickim miała 12 stopni, a nie jak spodziewali się organizatorzy 17. Trasa pływacka została skrócona (z 950 do 600 m dla kategorii 1/4 dystansu Ironmana i z 475 do 300 dla 1/8 dystansu Ironmana). Niska temperatura wody nie powstrzymała jednak miłośników sportowych emocji, aby wziąć udział w wydarzeniu.

Na Silesiaman Triathlon Rafako reprezentowali Jakub Kuliś i Patrick Kuroczik, którzy z powodzeniem ukończyli zawody na dystansie 1/8 Ironman oraz Paweł Klinik, który zmierzył się z dystansem 1/4 Ironman. – Wynik jest taki, jak się spodziewałem. Dałem z siebie 100 %, było ciężko podczas biegu, ale ogólnie bardzo pozytywnie oceniam swój start. Dla mnie to początek sezonu, myślę, że w kolejnych zawodach będzie jeszcze lepiej – mówił po ukończeniu trasy Jakub Kuliś. Z osiągniętego wyniku zadowolony był również Patrick Kuroczik, który po raz pierwszy brał udział w triathlonie –  Wcześniej startowałem w sztafetach i pokonywałem tylko jeden odcinek trasy – pływanie. Dziś podjąłem wyzwanie i nie żałuję – zaznaczył rafakowiec. Pokonujący natomiast najdłuższy odcinek trasy-
Paweł Klinik zwrócił uwagę na trudne warunki w wodzie. – Tak jak przewidywałem, początkowo było ciężko. W wodzie nie myślałem, o tym, żeby się z kimś ścigać, tylko żeby przetrwać. Potem starałem się nadrobić straty czasowe na trasie rowerowej i w trakcie biegu. Ogólnie jestem bardzo zadowolony – mówił po ukończeniu zawodów.

Rafakowcy już szykują się do kolejnych zawodów. W Silesiaman Thriathlon 21 maja w Pszczynie wystartuje Jakub Kuliś. Paweł Klinik natomiast będzie reprezentował spółkę 28 maja w żywieckim Beskid Extreme Triathlon oraz 17 czeerwca na Diablak Beskid Extreme.

oprac. /mh/

fot.: Katarzyna Ekiert

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here