
W kuźniańskim MOKSiR-ze jury oceniało spektakle i monodramy.
Kolejnym zmaganiami w ramach X Powiatowego Festiwalu Twórczości Artystycznej, po Konkursie Recytatorskim i Konkursie Tańca, był Przegląd Teatralny. Młodzi aktorzy zaprezentowali się 17 maja w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej.
Po obejrzeniu spektakli i monodramów jury w składzie: Dorota Krawczyk, Jerzy Dębina i Aleksandra Tabor zdecydowało, że laureatami tegorocznego konkursu teatralnego zostały następujące prezentacje sceniczne (kolejność alfabetyczna):
– „Czwarta Ściana” – Młodzieżowy Dom Kultury Racibórz
– „Czwarta Ściana II” – Młodzieżowy Dom Kultury Racibórz
– Fita Emilia – Zespół Szkolno-Przedszkolny Racibórz
– „Grupa Czarnego Teatru” – Szkoła Podstawowa nr 1 Racibórz
– Ogonowska Weronika – Zespół Szkół Ogólnokształcących Kuźnia Raciborska
– „Piątka” – Zespół Szkół – Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Krzanowice
– Śliwińska Hanna – Szkoła Podstawowa nr 13 Racibórz
– „Teatr Trzynastka” – Szkoła Podstawowa nr 13 Racibórz
– „Tetraedr” – Raciborskie Centrum Kultury
Szczegółowe wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Gali Laureatów Powiatowego Festiwalu Twórczości Artystycznej, która odbędzie się 1 czerwca o godz. 15:00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 21.
fot. MOKSiR
oprac. /kp/
Środowisko, jakość życia, ekologia




![Widowisko „nie z tej Ziemi”. Gwiazdka Serc rozbłysnęła po raz 22. [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/gwiazdka-serc.jpg)


![Przedświąteczne rękodzieło w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedświąteczne rękodzieło w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/warsztaty-swiateczne-boze-narodzenie.jpg)
![Zawodnicy KSW Łamator z medalami na Copa Silesia 11 [ZDJĘCIA] Zawodnicy KSW Łamator z medalami na Copa Silesia 11](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/lamator-raciborz.jpg)



![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)


![Psy Wojsk Obrony Terytorialnej zdawały egzaminy w Kuźni Raciborskiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/13-sbot-kuznia-raciborska-psy.jpg)

![Urzędnicy na szkoleniu obronnym w Kuźni Raciborskiej [ZDJĘCIA] Urzędnicy na szkoleniu obronnym w Kuźni Raciborskiej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/13-sbot-kuznia-raciborska.jpg)




![Wieczór z poezją Marka Rapnickiego w RCK [ZDJĘCIA] Wieczór z poezją Marka Rapnickiego w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/w-punkt-marek-rapnicki-koliber.jpg)
