X Powiatowy Festiwal Twórczości Artystycznej. Konkurs plastyczny w Nędzy [ZDJĘCIA]

Konkurs plastyczny GCK

Gminne Centrum Kultury w Nędzy było gospodarzem konkursu plastycznego. Jak podkreśla jury – wiele prac było na bardzo wysokim poziomie.

112 prac uczestników z Rud, Pogrzebienia, Raciborza, Krzyżanowic, Kuźni Raciborskiej, Borucina, Krzanowic i Chałupek oceniła komisja konkursowa Powiatowego Festiwalu Twórczości Artystycznej organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu. W każdej z kategorii komisja konkursowa przyznała kilka nagród i wyróżnień, ale nazwiska zwycięzców zostaną tajemnicą aż do koncertu laureatów 1 czerwca.

- reklama -

W pierwszej kategorii – klas I-III szkół podstawowych przyznano 10 nagród i 4 wyróżnienia. W drugiej – klas IV-VI przyznano 4 nagrody i 2 wyróżnienia. W tych dwóch kategoriach tematem prac były: „Ciasta, ciasteczka, babeczki, wypieki – mam natchnienie na jedzenie”.

W kategorii trzeciej – gimnazjum przydzielono 2 nagrody i 1 wyróżnienie, a w czwartej kategorii – szkół średnich pojawiła się 1 nagroda specjalna oraz po 4 nagrody i wyróżnienia. Tutaj uczestnicy mieli temat: „Sukces na talerzu – pokaz pasję smaku”.

– Prace są smakowite! Już każda z nas wie co będzie na obiad i deser – uśmiechała się Mariola Jakacka, dyrektor GCK w Nędzy. Poza nią w komisji konkursowej znalazły się jeszcze Aleksandra Kotala, Aneta Wolny i Helena Krziżek.

Fot. UG Nędza

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here