
16 maja w Szkole Podstawowej nr18 odbył się XII Wojewódzki Konkurs Językowy „Der Globus”.
W konkursie wzięło udział 20 szkół. Uczniowie zmagali się z zadaniami z języka niemieckiego z zakresu rozumienia ze słuchu oraz tekstu czytanego, słownictwa, gramatyki oraz realioznawstwa. Tegoroczny test przygotowała p. Alina Zimna z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.
Nagrodę główną, udział w obozie językowym w Niemczech, po dogrywce wygrała uczennica Szkoły Podstawowej w Chałupkach – Laura Malcharek (op. Maria Gołąbek). Miejsce drugie przypadło Natalii Gruner ze Szkoły Podstawowej w Tworkowie (op. Danuta Janoch), a trzecie miejsce zdobył Tomasz Kałuża z Bargłówki (op. Sabina Scholz – Michalik).
Konkurs przygotowały p. Katarzyna Burger i p. Joanna Tarnowska.
Autor: SP18
Rynek pracy, edukacja, depopulacja






![Skaza z Raciborza na podium Mistrzostw Polski w Artistic Show Dance [ZDJĘCIA] Skaza z Raciborza na podium Mistrzostw Polski Artistic Show Dance](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/zespol-skaza-raciborz.jpg)



![W Raciborzu przybywa zieleni. Wolontariusze posadzili 250 drzew [ZDJĘCIA] W Raciborzu przybywa zieleni. Wolontariusze posadzili 250 drzew](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Raciborscy-Wolontariusze-Arboretum-drzewa.jpg)



![Fani „Władcy Pierścieni” rywalizowali w konkursie na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/biblioteka-druzyna-pierscienia.jpg)
![Mali Odkrywcy Sztuki z RCK na sportowym treningu [ZDJĘCIA] [WIDEO] Mali Odkrywcy Sztuki z RCK na sportowym treningu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/mali-odkrywcy-sztuki.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)









![Zawodnicy Łamatora z medalami Pucharu Polski Południowej ADCC [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lamator-raciborz.jpg)