Poszukiwani wolontariusze na Rafako Półmaraton Racibórz

iii rafako polmaraton raciborz wolontariusze

Raciborski półmaraton cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród biegaczy z Polski i zagranicy. Jednak impreza nie byłaby możliwa bez udziału wolontariuszy.

Trwają zapisy na trzecią edycję Rafako Półmaraton Racibórz. Na największą miejską imprezę biegową można zapisać się na stronie https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2891

Jednak raciborski półmaraton to nie tylko sportowe emocje, ale także wielkie przedsięwzięcie pod względem organizacyjnym. Oprócz stałego zespołu, który od miesięcy pracuje nad wydarzeniem, potrzebne są osoby do zabezpieczania trasy, dbania o wyposażenie punktów żywieniowych, nawadniania czy wręczania medali po przekroczeniu mety. W ubiegłej edycji zajmowało się tym ponad 200 wolontariuszy.

- reklama -

I w tym roku ich pomoc będzie niezastąpiona. Wszyscy chętni, by wesprzeć imprezę, mogą zgłosić się do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, tel. 32 415-37-17, email: [email protected] . – Zapraszamy grupy zorganizowane, kluby sportowe, organizacje, stowarzyszenia oraz osoby prywatne, które 27 sierpnia chcą spędzić z nami, wspólnie zabezpieczając III Rafako Półmaraton Racibórz – mówi Krzysztof Borkowski, dyrektor OSiR w Raciborzu i dyrektor biegu. Każdy wolontariusz otrzyma pakiet zawierający m.in. pamiątkową koszulkę techniczną oraz bon żywnościowy, a w razie potrzeby – także oficjalne zaświadczenie o udziale w wydarzeniu.

fot. Justyna Korzeniak
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here