Sport ku Radości. Niepełnosprawni rywalizowali po raz dwudziesty [ZDJĘCIA]

spot ku radosci pwsz raciborz

Na stadionie PWSZ odbyły się jubileuszowe, XX Igrzyska Sportowe dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej.

W czwartek rano z placu Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu wyruszyła parada uczestników Igrzysk Sportowych dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Sport ku Radości”. W asyście Raciborskiej Orkiestry Dętej Plania uczestnicy i studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przemaszerowali na stadion przy ul. Wyszyńskiego.

Na stadionie PWSZ już po raz dwudziesty niepełnosprawni wykazali się sportowymi umiejętnościami. Rywalizowano w konkurencjach lekkoatletycznych, tenisie stołowym, rzutach do kosza, piłce nożnej i gimnastycznym torze przeszkód. Odbyły się także warsztaty, gry i zabawy. Udział wzięły: Dom Pomocy Społecznej „Różany Pałac” w Krzyżanowicach, Ośrodek Dziennego Pobytu, Rehabilitacji i Edukacji Dzieci Niepełnosprawnych w Raciborzu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu, Środowiskowa Świetlica Samopomocy „Nadzieja” w Raciborzu, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Raciborzu i Zespół Szkół Specjalnych w Raciborzu. Podczas oficjalnego rozpoczęcia zawodów podziękowano wszystkim, bez których Igrzyska nie mogłyby się odbyć. Wystąpili także podopieczni ze Środowiskowej Świetlicy Samopomocy „Nadzieja” w Raciborzu i młodzież z Gminnego Centrum Kultury w Nędzy.

- reklama -

Organizatorami wydarzenia byli: Instytut Studiów Edukacyjnych i Sztuki, Instytut Kultury Fizycznej, AZS PWSZ Racibórz i Miasto Racibórz.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here