Noc Bibliotek 2017: Spotkanie z biografem Osieckiej i recital Kuby Blokesza

kuba blokesz biblioteka raciborz

W ramach tegorocznej Nocy Bibliotek będzie można spotkać się z Piotrem Derlatką i wysłuchać recitalu Kuby Blokesza.

3 czerwca raciborska biblioteka zaprasza do udziału w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, w ramach której na scenie spotkają się dwaj znawcy i miłośnicy Agnieszki Osieckiej – Piotr Derlatka i Kuba Blokesz. Spotkanie odbędzie się 3 czerwca o godz. 18:00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, promującej czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku.

Piotr Derlatka to autor książek „Agnieszka Osiecka o kobietach, mężczyznach i świecie”, „Poeci piosenki 1956-1989. Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora, Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta” oraz wydanej w 2015 roku książki „Zdradziecka Agnieszka Osiecka”. Na co dzień – polonista w jednej z poznańskich szkół średnich.

- reklama -

Kuba Blokesz jest laureatem 17. Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” z dużym dorobkiem artystycznym, wielokrotnie nagradzany na największych festiwalach (SFP, OFPA, Spotkania Zamkowe). Współautor debiutanckiej płyty „Lwów. Szkice Miejskie”. Producent, kompozytor i wykonawca na płycie „Bóg sam wystarcza – poezje z Karmelu”. Podczas obchodów Światowych Dni Młodzieży, wystąpił w głównej roli musicalu „Jak Ogień”.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

biblioteka racibórz noc bibliotek 2017

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here