EKOMAT w Szkole Podstawowej nr 18 [ZDJĘCIA]

EKOMAT w SP 18

Największą wiedzą matematyczno-przyrodniczą popisały się dziewczyny ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Raciborzu – Milena Gnot i Laura Papiernik.

24 maja w Szkole Podstawowej nr 18 w Raciborzu odbyła się już XIII edycja konkursu EKOMAT. Konkurs objęty jest patronatem Starosty Powiatowego. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów, realizacja elementów polityki środowiskowej w ramach wdrażania norm ISO 14001, w tym: propagowanie treści ekologicznych, zainteresowanie uczniów uzdolnionych matematycznie środowiskiem przyrodniczym miasta Raciborza i okolic, uświadamianie o zagrożeniach środowiska przyrodniczego występujących w miejscu zamieszkania. W konkursie wzięło udział 12 dwuosobowych drużyn. Uczniowie pracowali wspólnie. Rozwiązywali test, który składał się z części matematycznej oraz przyrodniczej dotyczących naszego regionu. Zadania do testu opracowały: Marzena Bugiel, która pełniła funkcję przewodniczącej komisji oraz Anna Kuska-Woch. Oczekując na wyniki konkursu, uczniowie mieli okazję zobaczyć prezentację multimedialną, którą przygotowała i zaprezentowała Małgorzata Jakubowska.

- reklama -

Największą wiedzą matematyczno-przyrodniczą popisały się dziewczyny ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Raciborzu – Milena Gnot i Laura Papiernik. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 18 – Amelia Fac i Alicja Lyko, a trzecie – Julia Nienadowska i Antoni Ścibich z ZSO w Rudach.

Nagrody ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu, natomiast puchary i dyplomy przez SP 18. Zwycięzcom w imieniu starosty gratulował i wręczał nagrody wicestarosta Marek Kurpis w towarzystwie Danuty Skóry, dyrektora „Osiemnastki”.

Konkurs zorganizowała Bogusława Niedzielska wraz z Małgorzatą Jakubowską.

SP 18

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here