Rafako dostało polecenie rozpoczęcia prac na Litwie. Na stole blisko 150 mln euro

rafako

Raciborska spółka może już rozpocząć realizację litewskiego kontraktu na budowę bloku kogeneracyjnego opalanego biopaliwem wartego 149,65 mln euro.

- reklama -

31 maja Rafako otrzymało od JSC  VILNIAUS KOGENERACIN  J GAIN Polecenie Rozpoczęcia Prac wyznaczone na dzień 1 czerwca 2017 dla umowy zawartej 29 września 2016 roku, której przedmiotem jest „Budowa bloku kogeneracyjnego opalanego biopaliwem, składającego się z kotłów ze złożem fluidalnym, instalacji składowania i podawania biopaliwa oraz systemu oczyszczania spalin. W związku z tym spełnione zostały wszystkie formalne warunki do rozpoczęcia jej realizacji. Jednocześnie Spółka informuje, że wydłużony został termin realizacji umowy do 32 miesięcy od dnia wydania NTP.

Zamawiającym jest firma JSC „Vilniaus Kogeneracine Jegaine”. Uroczyste podpisanie kontraktu na budowę bloku kogeneracyjnego opalanego biopaliwem odbyło się 29 września 2016 roku w Wilnie. Ze strony RAFAKO umowę ratyfikowali prezes Agnieszka Wasilewska-Semail oraz wiceprezes Edward Kasprzak. Wydarzenie swą obecnością uświetnił premier Litwy, Algirdas Butkevičius. Wartość umowy wynosi 149,65 mln euro netto. – To pierwsza tak duża i prestiżowa umowa podpisana przez RAFAKO na rynku zagranicznym od wielu lat. To dla nas duże wyróżnienie, nie zamierzamy jednak poprzestać na tym kontrakcie. Chcemy w najbliższym czasie zdecydowanie zwiększyć swoją aktywność na rynkach zagranicznych, tak by do 2018 roku eksport odpowiadał za 25, a nawet 30 proc. przychodów. Rynki zagraniczne, w obliczu mniejszej ilości nowych projektów w Polsce, nabierają dla RAFAKO coraz większego znaczenia – oceniała wtedy Agnieszka Wasilewska-Semail, prezes zarządu raciborskiej spółki.

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here