Nędza: uroczyste zakończenie roku szkolnego [ZDJĘCIA]

Nędza szkoła

Podczas akademii tradycyjnie wyróżniono uczniów z bardzo dobrą średnią ocen, podsumowano część zrealizowanych programów i kół zainteresowań.

- reklama -

Rok szkolny zakończyło w szkole w Nędzy w sumie 399 uczniów. Każdy rok jest inny, ale co roku szkoła w Nędzy chętnie bierze udział w projektach, także tych ogólnopolskich, niejednokrotnie zdobywając najwyższe wyróżnienia. Nie inaczej było w tym roku. – Mam nadzieję, że to uczy naszą młodzież umiejętności odnalezienia się w różnych sytuacjach, nie tylko użycia szkolnej wiedzy, ale też komunikacji – mówiła Maria Czerwińska, dyrektor szkoły.

Podczas uroczystej akademii tradycyjnie już wyróżniono uczniów z bardzo dobrą średnią ocen, podsumowano część zrealizowanych programów i kół zainteresowań. Udanych wakacji życzyła uczniom wójt gminy Anna Iskała.

Szczególnie wzruszającym momentem było oficjalne pożegnanie trzecich klas gimnazjów. „Do widzenia przyjaciele, wspólnych spraw mieliśmy wiele. Dziś ta nitka się urywa, coś się kończy a coś zaczyna” – śpiewała w pożegnalnej piosence jedna z uczennic. Szczerze wzruszeni byli i nauczyciele, i młodzież.

Gościem akademii był też Komendant Powiatowy PSP w Raciborzu st. bryg. Jan Pawnik, który wręczył uczennicy II klasy szkoły podstawowej Julii Kilian nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Przygody Iskierki i Płomyka”.

Fot. UG Nędza

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here