Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na koncerty letnie

RCK Racibórz

W ramach cyklu wystąpią Zespół 60 plus, Młodzieżowa Orkiestra RCK, Żeńska Orkiestra Kameralna, Appassionato, Grupa Bez Nazwy, zespół MuzyKajaka. 

- reklama -

2 lipca, godz. 18:00, Park im. miasta Roth, Koncert w wykonaniu Zespołu 60 plus
Zespół powstał w lutym 2013 r. przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Raciborzu. Repertuar zespołu to w większości utwory polskie, powstałe w latach 30-tych do końca 70-tych XX wieku. Wszyscy członkowie zespołu mają bogatą przeszłość artystyczną sięgającą od lat 60-tych do 80-tych ubiegłego wieku. Obecny skład zespołu: Tarnowiecka Barbara – prowadzenie i śpiew, Tarnowiecki Antoni – gitara basowa, Jan Dubiel – klawisze, Wanda Korotusz – skrzypce, Piotr Czajka – perkusja, Witold Kolowca – śpiew, Janusz Latka – akordeon.

60 plus RCK

9 lipca, godz. 18:00, Park im. miasta Roth, Koncert Młodzieżowej Orkiestry RCK
Młodzieżowa Orkiestra RCK działa przy Raciborskim Centrum Kultury. Orkiestrę tworzy młodzież z Raciborza i okolic, m.in. uczniowie i absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Raciborzu. Na repertuar składają się evergreeny oraz muzyka w stylu big-bandów, charakterystyczna dla orkiestr dętych. Orkiestra ma na swoim koncie wiele koncertów. Ostatnim sukcesem był udział w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Tworkowie, gdzie wywalczyła II miejsce. Orkiestrę prowadzi Henryk Krótki.

RCK Racibórz

16 lipca, godz. 18:00, Park im. miasta Roth, Żeńska Orkiestra Kameralna, Appassionato
Żeńska Orkiestra Kameralna prowadzona przez Henryka Krótkiego powstała na przełomie lutego i marca 2016 r. Składa się głównie z uczniów i absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej im. St. Moniuszki w Raciborzu. Repertuar orkiestry to klasyka: Bach, Mozart, Vivaldi, utwory kompozytorów współczesnych oraz muzyka pop i folk w klasycznych opracowaniach. Appassionato – zespół tworzą: Paulina Świerczek – altówka, Marta i Wiktoria Linek – skrzypce. Bez muzyki nie wyobrażają sobie życia. Wszystkie zaczęły swoją przygodę w raciborskiej szkole muzycznej, w klasie skrzypiec, w wieku 7 lat. Tam zaczęła się ich przyjaźń, a z czasem powstało trio smyczkowe Appassionato. Appassionato – to grać z pasją – taką wyznają zasadę, poświęcając muzyce każdą chwilę. Za sobą mają już pierwsze próby kompozycji i występ w programie telewizyjnym Polsatu „Super Dzieciak”, w którym doszły do półfinału. Grają utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej we własnych aranżacjach.

RCK Racibórz

23 lipca, godz. 18:00, Park im. miasta Roth, Koncert Grupy Bez Nazwy
Grupa Bez Nazwy powstała w 1970 roku w świetlicy Cukrowni Racibórz z inicjatywy kierownika tej placówki – Huberta Pacharzyny, a także M. Kempanowskiego i J. Tyszkiewicza. Po reaktywacji w D.K. „Strzecha” zespół tworzyli: Jan Szymków (trąbka), Jerzy Pistelok (saksofon tenorowy i klarnet), Jan Ploch (gitara), Janusz Guzik (gitara basowa), Marek Nowacki (perkusja) i Antoni Kucznierz (instrumenty klawiszowe). Zespół w swojej historii nagrał kilka audycji w Radiu Opole, występował w TV Katowice, nagrał płytę jubileuszową, koncertował w kraju i zagranicą – w Czechach, Niemczech i na Słowacji. W 2009 roku odeszli na zawsze Antoni Kucznierz i Jan Szymków, w 2010 roku Jerzy Pistelok, zaś w 2016 roku Jan Ploch. Grupa Bez Nazwy w składzie: Stefan Konopnicki – bas, Tadeusz Widota – perkusja, Jan Latka – klawisz, Anna Dawidów – flet poprzeczny, Artur Siedlaczek – klawisz, Krzysztof Fulneczek – gitara, Agnieszka Busuleanu-Jaksik – wokal. W repertuarze grupy znajdują się największe standardy jazzowe, zarówno instrumentalne jak i instrumentalno-wokalne.

RCK Racibórz

30 lipca, godz. 18:00, Przystań Kajakowa, Koncert w wykonaniu zespołu MuzyKajaka
Zespół MuzyKajaka prezentuje głównie własne utwory o tematyce około kajakowej. Utwory zespołu utrzymane są w estetyce folkowo-rockowej zapewniającej dobrą zabawę oraz pewną dozę refleksji okraszonej prezentacją fotografii kajakowej wraz z tekstami piosenek zespołu zachęcającymi do wspólnego śpiewania. Członkowie zespołu: Dawid Jeżak – akordeon, gitara, Piotr Krówka – gitara basowa, śpiew, Marcin Madzia – gitary, śpiew i Paweł Świderski – perkusja.

RCK Racibórz

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza też na swoją stronę internetową: www.rck.com.pl oraz swój profil na Facebooku.

Fot. materiały RCK

RCK, publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here