Kowboje, fizyka i zabawa, czyli Zamkowa Noc z Duchami [ZDJĘCIA]

zamkowa noc z duchami zamek piastowski raciborz

W tym roku z okazji zakończenia roku szkolnego na zamku zjawili się kowboje. Była także gra terenowa z doświadczeniami, podróż dookoła Europy, pokazy, występy i koncert.

Na Zamku Piastowskim w Raciborzu po raz szósty miała miejsce Zamkowa Noc z Duchami. Na początek odbyła się gra terenowa przygotowana przez Jana Kalabińskiego, Patrycję Kozak oraz uczniów i absolwentów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 „Mechanik”. Nosiła nazwę „Poszukiwanie ducha fizyki na Zamku Piastowskim” i polegała na odnalezieniu stanowisk z doświadczeniami w różnych zakamarkach zamku. Młodsze dzieci mogły się bawić z Crazy Clubem, udając się w „Podróż dookoła Europy”. Były państwa Unii Europejskiej z Chustą Klanza i tunelem animacyjnym, wspinaczka na Wieżę Eiffla, bitwa w bunol – święto pomidora, wenecka podróż gondolą, igrzyska olimpijskie, konkurs polsko-czeski poliglota czy międzynarodowe disco z żywą maskotką w mini banieczkach mydlanych. Umiejętności taneczne zaprezentowali wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.

Wieczorem dzięki ekipie aktorów z Miasteczka Westernowego Twinpigs uczestnicy mogli poczuć westernowego ducha i przenieśli się z raciborskiego Zamku Piastowskiego wprost na upalny Dziki Zachód, gdzie pojedynki rewolwerowców były na porządku dziennym. W tym czasie na zamku były również żywe rzeźby, a także Dawid Łomnicki z ekipą ze Street Workout Racibórz. Na zakończenie odbył się koncert Electrica Duo – Kasia & Paula oraz show muzyczno-wizualny Kasia Szubert feat Visual Sensation.

- reklama -

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here