Paweł Newerla z medalem Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego

Paweł Newerla

Uhonorowano raciborzanina za wkład włożony w upowszechnianie wiedzy o historii Raciborza oraz wielu innych miejscowości powiatu raciborskiego.

- reklama -

 

26 czerwca na sesji Rady Powiatu Raciborskiego starosta Ryszard Winiarski oraz przewodniczący rady Adam Wajda wręczyli tytuł i medal Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego Pawłowi Newerli. – W ten sposób rada powiatu uhonorowała wybitnego raciborzanina za wkład włożony w upowszechnianie wiedzy o historii Raciborza oraz wielu innych miejscowości powiatu raciborskiego. Uroczystość wręczenia medalu dopełniła niedawno obchodzoną 85. rocznicę urodzin jubilata – podkreśla Karolina Kunicka, rzecznik prasowy starostwa.

Paweł Newerla
Paweł Newerla zawsze służy dobrą radą, jest otwarty na propozycje, bardzo chętny do dzielenia się swoim doświadczeniem i wielką wiedzą historyczną (fot. SP Racibórz).

O laureacie:

Paweł Newerla jest z wykształcenia prawnikiem, którego wielką pasją jest badanie historii ziemi raciborskiej. Wyrazem jego zainteresowań są liczne publikacje poświęcone głównie ziemi raciborskiej. Jest autorem i współautorem wielu pozycji wydawniczych, artykułów, również w języku niemieckim. Paweł Newerla zawsze służy dobrą radą, jest otwarty na propozycje, bardzo chętny do dzielenia się swoim doświadczeniem i wielką wiedzą historyczną. W uhonorowaniu jego zasług dla społeczności powiatu raciborskiego w 2009 r. otrzymał Nagrodę Starosty Raciborskiego „Mieszko AD 2008” w kategorii twórczość literacka. Ponadto w 2012 roku został uhonorowany medalem „Zasłużony dla Miasta Raciborza”.

Paweł Newerla na swoim koncie ma liczne publikacje poświęcone ziemi raciborskiej, medal „Zasłużony dla Miasta Raciborza”, a teraz także tytuł Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego” (fot. archiwum rodzinne).

Czytaj również:

Paweł Newerla o Raciborzu jego dzieciństwa, kinie oraz przystani kajakowej

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here