„Człowiek i pies” w prezencie od biblioteki i Ibuk Libra

W kolejnej odsłonie akcji Prezent od Ibuk Libra raciborska biblioteka proponuje swoim czytelnikom książkę „Człowiek i pies. O głaskaniu, stresie i oksytocynie”.

Raciborska biblioteka, która umożliwia bezpłatny dostęp do prawie 3 tys. e-booków na platformie Ibuk Libra, raz w miesiącu zachęca do skorzystania z akcji Prezent od Ibuk Libra, w ramach której można sięgnąć po dodatkową nowość wydawniczą. Tym razem jest to książka „Człowiek i pies. O głaskaniu, stresie i oksytocynie” Christopha Junga i Danieli Pörtl. Aby ją wypożyczyć, wystarczy jedynie dostęp do Internetu i indywidualny kod PIN, który można otrzymać w każdym oddziale i filii raciborskiej biblioteki.

- reklama -

O książce „Człowiek i pies. O głaskaniu, stresie i oksytocynie”:

Jaki sens kryją te wszystkie historie o psach, które ponoć czytają w myślach, podsłuchują nasze rozmowy przy kawie i znikają błyskawicznie, gdy wspomni się o czymś nieprzyjemnym, jak na przykład wizyta u weterynarza? Czy relacja człowieka i psa jest naprawdę czymś wyjątkowym, czy jedynie – patrząc z zimnym dystansem – wyolbrzymioną przez ludzi, w gruncie rzeczy całkiem „błahą” sprawą? Czy pies jest „szczęśliwy” ze swojego życia w rodzinie składającej się jedynie tylko z ludzi i czego potrzebuje, żeby być „szczęśliwym”? Christoph Jung i Daniela Pörtl poszukują odpowiedzi na te pytania i opowiadają o kulisach szczególnego partnerstwa między człowiekiem i psem. Objaśniają, dlaczego kochamy psy i w jaki sposób nasza wspólna historia sprawia, że nie da się mówić o psach, nie mówiąc o ludziach. A także odwrotnie: nie możemy mówić o ludziach, nie wspominając o psach.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here