
Od 3 lipca w związku z remontem wiaduktu droga Nędza–Ciechowice jest nieprzejezdna. Mieszkańcy mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów busem.
W poniedziałek ruszył remont drugiego wiaduktu w Nędzy przy wjeździe na dworzec PKP. Do połowy lipca ma zostać rozebrane obecne przęsło wiaduktu, a najpóźniej w połowie grudnia tego roku ma być umożliwione przejście pieszych po obiekcie. Do tego czasu siedem dni w tygodniu będą kursowały darmowe busy. Będą zatrzymywały się na przystankach: Nędza PKP, Trawniki, Ciechowice Prom, Ciechowice Szkoła, Zawada Książęca, Łęg i Nędza Centrum. Rozkład jazdy autobusów dostępny jest tutaj.
Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich. Zadanie wykonuje firma Nowak-Mosty sp. z o.o. z Dąbrowy Górniczej, która zaoferowała cenę 5 728 984,42 zł brutto. Termin wykonania zadania – do 30 czerwca 2018 roku.
fot. UG Nędza
oprac. /kp/





![Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami [ZDJĘCIA] Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/klub-ojca.jpg)
![Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK z koncertem w Brzeziu [ZDJĘCIA] [WIDEO]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/Zespol_SLASK_DSC01419.jpg)
![Duet Kowalewska & Kuder prezentuje nowy singiel „Twist” [WIDEO] Kowalewska & Kuder](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/2-twist-kowalewska-kuder.jpg)




![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)











Dlaczego nie remontowano jak był pierwszy most robiony to za jednym zamachem można było i drugi wyremontować oszczędziło by to mieszkańcom nerwów czasu i pieniędzy