Krzanowice: Wizyta w partnerskim mieście Salzbergen [ZDJĘCIA]

krzanowice salzbergen

Przedstawiciele gminy Krzanowice omówili dotychczasową współpracę pomiędzy gminami. Mieli także okazję zwiedzić okolicę.

Od 15 do 18 czerwca w partnerskim mieście Salzbergen gościła delegacja z gminy Krzanowice. Oficjalne powitanie odbyło się podczas spotkania z przedstawicielami rady miejskiej Salzbergen i gośćmi zaproszonymi przez burmistrza Kaisera. Burmistrz omówił dotychczasową współpracę pomiędzy gminami, podkreślając jej bardzo dobre rezultaty. W imieniu delegacji i swoim własnym, za niezwykle ciepłe przyjęcie i dobrą współprace z gminą Salzbergen, podziękował Jarosław Gałkowski – zastępca burmistrza Krzanowic. Nie zabrakło wymiany doświadczeń, a także wręczenia okolicznościowych upominków i krótkich wystąpień przedstawicieli delegacji.

- reklama -

– Gospodarze przyjmowali naszą delegację z niezwykłą gościnnością i serdecznością oraz zapewnili wspaniały pobyt z licznymi atrakcjami – relacjonuje Jarosław Gałkowski. Zorganizowano spotkanie z mieszkańcami i członkami GEPA (związek partnerski z Gminą Krzanowice) – organizacji, która powstała z inicjatywy Hansa Steina. W programie znalazła się również wizyta w domu Św. Józefa Salzbergen, spacer z przewodnikiem po Salzbergen, zwiedzanie Stoczni w Meyer-Werft, Papenburg, budującej jedne z największych statków pasażerskich na świecie i wizyta w prywatnym Muzeum Karoc. Przedstawiciele gminy Krzanowice mogli też zapoznać się z okolicą i inwestycjami prowadzonymi przez gminę Salzbergen podczas przejażdżki rowerami po okolicy z burmistrzem Kaiserem.

fot. UM Krzanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here