Kuźnia Raciborska – obraz po przejściu trąby powietrznej [ZDJĘCIA]

Kuźnia Raciborska po nawałnicy
Kuźnia Raciborska po nawałnicy

Zdjęcia z Kuźni Raciborskiej obrazujące moc żywiołu, który łamał drzewa jak zapałki…  Czytaj o aktualnym stanie akcji usuwania szkód.

Wczoraj, 7 lipca, w godzinach wieczornych na terenie gminy Kuźnia Raciborska miały miejsce nawałnica oraz trąba powietrzna. Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego rozpoczął działanie w Urzędzie Miejskim.

- reklama -

Mieszkańcy pozbawieni byli prądu do godzin popołudniowych 8 lipca. Około godz. 15:00 rozpoczęto przywracanie energii w niektórych rejonach. W tej chwili (8 lipca około godz. 15:00) – jak podkreśla koordynator akcji Gabriela Tomik, zastępca burmistrza Kuźni Raciborskiej – sytuacja jest już stabilna. – Do około godz. 4:00 rano pracowało około 400 strażaków przy usuwaniu skutków nawałnicy (strażacy zawodowi i ochotnicy z powiatu raciborskiego, ale również m.in. z gliwickiego oraz tyskiego). Mieszkańcy mogli zgłaszać dzisiaj szkody w urzędzie od godz. 8:00. W tej chwili cetrum miasta jest już uprzątnięte i skupiamy się na osiedlu. Prace będą trwały do jutra. Powinny zakończyć się w godzinach dopołudniowych – dodaje Gabriela Tomik. Trwa również szacowanie strat. Pierwsze dane będą dostępne w poniedziałek, 10 lipca.

Nadal zamknięty jest odcinek leśny drogi wojewódzkiej nr 922 pomiędzy Kuźnią Raciborską a miejscowością Nędza. Trwają prace nad usunięciem zalegających drzew. Teren zabezpiecza policja. – Prawdopodobnie droga będzie przejezdna za dwa dni, jak nadleśnictwo uprzątnie tereny leśne – wyjaśnia koordynator akcji.

Z kolei DW 425 i DW 919 są przejezdne. Nadleśnictwo Rudy Raciborskie informuje, że w związku z sytuacją kryzysową obowiązuje całkowity zakaz wstępu do lasu na obszarze pomiędzy miejscowościami: Szymocice, Kuźnia Raciborska, Solarnia, Siedliska, Nędza, Górki Śląskie.

Fot. Bartosz Kozina

/i/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here