Policjanci przyszli do prezydenta. Efekt? Więcej patroli wyjdzie na ulice

bezpieczeństwo

Magistrat przekazał policji 20 tysięcy złotych. Kwota ta pozwala na wystawienie ponad 60 dodatkowych, dwuosobowych patroli pieszych, jak również patroli zmotoryzowanych drogówki aby zwiększyć kontrole prędkości na drogach powiatu raciborskiego.

- reklama -

13 lipca w Urzędzie Miasta w Raciborzu odbyło się spotkanie kierownictwa raciborskiej policji z Prezydentem Miasta Raciborza Mirosławem Lenkiem. Raciborską jednostkę reprezentował Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Krzysztof Żołądek wraz z naczelnikami Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego. Spotkanie dotyczyło dodatkowych policyjnych patroli w mieście.

Powodem wizyty stróżów prawa w magistracie, było omówienie zadań i wskazanie miejsc, które będą w najbliższych dniach objęte wzmożoną kontrolą mundurowych. Od połowy lipca br. bowiem zwiększy się liczba policyjnych patroli w Raciborzu. To efekt współpracy raciborskiej komendy z władzami miasta, które sfinansują ponadnormatywne służby mundurowych. Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. Łukasz Krebs podpisał z Prezydentem Miasta Racibórz Mirosławem Lenkiem porozumienie dotyczącego ponadnormatywnych służb raciborskich policjantów. Zgodnie z porozumieniem, miasto sfinansuje dodatkowe służby patrolowe mundurowych z raciborskiej komendy. Na ten cel magistrat przekazał kwotę 20 tysięcy złotych. Kwota ta pozwala na wystawienie ponad 60 dodatkowych, dwuosobowych patroli pieszych, jak również patroli zmotoryzowanych z drogówki, z uwzględnieniem sugestii mieszkańców, aby zwiększyć kontrole prędkości na drogach powiatu raciborskiego. Od lat służby ponadnormatywne stanowią jeden z elementów budowania poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Charakteryzują się tym, że policjanci pełnią je ponad planowanym, ustawowym czasem służby. Podczas patroli mundurowi realizują wszystkie ustawowe zadania przewidziane w Ustawie o Policji i innych aktach prawnych. Służby pełnione są przez umundurowanych policjantów przede wszystkim, w formie patroli pieszych. Mundurowi dodatkowo zostaną skierowani w okolice raciborskiego Rynku, Parku Zamkowego od czwartku do niedzieli na drugich zmianach, co wpłynie na poprawę poczucia bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców. W spotkaniu uczestniczył również Komendant Straży Miejskiej Wiesław Buczyński, który wesprze działania policji udziałem strażników miejskich.

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here