
Dwudziestu graczy wzięło udział w eliminacjach do Mistrzostw Polski w grze „Domek”, zorganizowanych w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy.
W trakcie gry w „Domek”, w ciągu dwunastu rund, uczestnicy zbierają tyle kart, by zapełnić swoją planszę pokojami, wybrać kolor dachu i znaleźć miejsce na stylowe lub praktyczne dodatki. Na koniec każdy gracz porównuje swój „Domek” z dziełami innych uczestników gry i zliczane są punkty (za funkcjonalność, dobry projekt, jakość dachu i wykończenie całości).
Podczas eliminacji zorganizowanych w Nędzy, w których wzięło udział dwudziestu graczy, wyłoniono finałową czwórkę. Najlepsze projekty domów stworzyli: Tymek Opiela, Sylwia Patała, Robert Patała i Alicja Jankowiak.
Ostatecznie I miejsce zajął Tymek i to on pod koniec roku pojedzie do Gdańska, gdzie, podczas Mistrzostw Polski, rywalizować będzie z graczami z całego kraju.
publ. /k/
Fot. GCK Nędza







![Skaza z Raciborza na podium Mistrzostw Polski w Artistic Show Dance [ZDJĘCIA] Skaza z Raciborza na podium Mistrzostw Polski Artistic Show Dance](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/zespol-skaza-raciborz.jpg)






![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)











