Dzieci świętowały Dzień Psa w bibliotece

Dzień Psa w bibliotece

18 lipca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej obchodzony był Dzień Psa. Gościem specjalnym był Wojciech Cesarz, autor cyklu książek o przygodach niesfornego psa Wintera.

Dzieci w trakcie prelekcji usłyszały historię udomowienia przodka współczesnych psów – wilka, poznały mowę ciała psów i rasy tych sympatycznych pupili oraz dowiedziały się, gdzie i jak psy pracują, pomagając człowiekowi.

- reklama -

Na zakończenie spotkania autorskiego Wojciech Cesarz przeczytał fragment swojej książki „Pamiętnik grzecznego psa”, mówiący o tarapatach, w jakie wpakował swych właścicieli pies w trakcie wakacyjnego odpoczynku. Po spotkaniu można było zdobyć autograf autora, ozdobiony rysunkiem łapy Wintera.

Nagromadzoną energię dzieci spożytkowały w trakcie zabaw ruchowych i meczu piłkarskiego na świeżym powietrzu, a następnie – już w bibliotece – wysłuchały ciekawostek o psach i dowiedziały się, jak należy prawidłowo postępować z tymi zwierzętami.

W ramach zajęć plastycznych dzieci wykonywały kolorowy psi kolaż ze skrawków gazet i przekonały się, jak trudną sprawą jest jego wymyślenie i realizacja.

Na kolejne zajęcia Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza w czwartek 20 lipca o godz. 11.00. Tym razem będziemy świętować Dzień Włóczykija!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

oprac. MiPBP im. Ryszarda Kincla w Raciborzu

/publ. AP

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here